Job Fair se koná zároveň s veletrhy výpočetní techniky a elektroniky, ale zaměřen bude na všechny obory. Práci zde budou nabízet banky, mobilní operátoři, personální agentury, ale třeba i pracovní server Spráce.cz, který je zároveň hlavní mediální partner veletrhu. Z velkých firem to budou mimo jiné RWE Transgas, pojišťovna Kooperativa, Komerční banka, finanční skupina ING, obchodní řetězec Tesco nebo operator T-Mobile.

„Na jednom místě v jeden den se zde prezentují firmy a společnosti, které hledají do svých týmů nové kolegy. Ve velmi krátkém čase tak může návštěvník zjistit, jaká je nabídka na trhu práce, zjistit si informace o společnosti, o pozici, na kterou je vypsáno výběrové řízení, a obhlédnout konkurenci,” vysvětluje princip veletrhu jeho ředitel Karel Thorn.

Na své si na veletrhu přijdou i uchazeči, kteří hledají práci v zahraničí. „Na místě bude dvanáct zástupců Evropské unie, kteří poradí uchazečům o zaměstnání v jednotlivých zemích,” vysvětlila Alena Březinová, manažera PR a reklamy veletrhu.

Pořadatelé počítají s 15 tisíci návštěvníky, dalších 60 tisíc by mělo navštívit souběžně probíhající veletrhy Invex, Digitex a Interkamera.