Prsteny a zdobné záležitosti
Nepsaný zákon říká, že v této oblasti u mužů platí: méně znamená více. Ono to "méně" je totiž vkusnější. Samozřejmě, že náušnice, které ultrakonzervativní pracoviště přísně zakazují, se v uměleckých kruzích cítí jako doma. Obecně přijatelným šperkem je zajímavý prsten (vedle snubního prstenu), ale daleko větší moc mají manžetové knoflíčky, které skutečně svědčí o vysokém stupni vytříbenosti.

Manžetové knoflíčky totiž stejně jako kravata umožní muži ve formálním obleku vyjádřit svou osobnost. U barevných knoflíčků dbejte na to, aby odstínem dokonale ladily s kravatou. Hladké stříbrné a zlaté knoflíčky přizpůsobte kovovému plášti/náramku hodinek. 

Hodinky
V minulosti se hodinky řadily k cennostem. Muži si pořídili jedny na celý život, a ty se pak dědily z generace na generaci. Nové technologie však srazily cenu hodinek na dostupnou míru, což umožňuje vlastnit několikery na obměnu. Zejména mužům s mnohotvárným životním stylem se "hodinková kolekce" přímo doporučuje.

Pro profesionální účely nejlíp poslouží klasické (nikoli digitální!) hodinky doplněné páskem z hladké kůže, napodobeniny krokodýlí kůže nebo kovovým, matným náramkem. Masivní sportovní nebo plastové varianty vyhraďte volnému času. Hodinky s plášti vykládanými drahokamy patří mezi klenoty, a proto je noste večer do společnosti. 

Mobily
Mobilní telefony se staly běžným doplňkem a jejich panely nyní hýří všemi barvami. V pracovní sféře se přidržte diskrétních tmavších vzorů. Rovněž zvolte příjemný vyzváněcí signál - neexistuje nic protivnějšího než "rolničky-rolničky" ve vysoké tónině. 

Odpovědnost byznysmena
Elegantní páni podnikatelé - s ošuntělým kufříkem, trhacím blokem a propisovačkou šmahem sklouznete na nižší společenskou úroveň.

Pokud tolik dbáte na to, aby značka vašeho auta odpovídala vašemu statutu, investujete také do kvalitního plnícího pera, kožené aktovky (kufříky se zámky na kód jsou definitivně passé!), laptopu nebo kožené psací mapy vybavené notebookem či kalkulačkou. Na služební cesty jsou přípustné modely přes rameno a módní kožené batůžky - tolik oblíbené zejména v kreativní sféře.