Hlavní obsah
Na zádech tety Kamby Foto: Petr Hamerník, zoo Praha

V Bagdádu zemřeli dva američtí vojáci, ve Falúdži zabiti Iráčané

Dva američtí vojáci v sobotu zemřeli při výbuchu nálože nastražené v automobilu u cesty, která vede k letišti v Bagdádu. Oznámila to americká armáda. Dalších osm vojáků bylo při akci zraněno.

Na zádech tety Kamby Foto: Petr Hamerník, zoo Praha
V Bagdádu zemřeli dva američtí vojáci, ve Falúdži zabiti Iráčané

Vojáci byli na cestě k místu jedné z předchozích explozí, když jejich kolona vozidel byla napadena. Při neštěstí byly zcela zničeny tři vojenské vozy.

K útoku se později přihlásila skupina napojená na sít al-Kajdá, která své prohlášení zveřejnila na internetových stránkách.

Boje ve Falúdži

Pozdě v sobotu večer bylo při bojích ve Falúdži západně od Bagdádu zabito sedm Iráčanů, mezi oběťmi jsou také ženy a děti. Nejméně šest dalších jich bylo zraněno. Oznámily to nemocniční zdroje.

Vojenské střely zasáhly několik domů a iráckých policejních stanovišť. Předtím však irácká skupina napadla stanoviště americké armády blízko východního vjezdu do města. Americké jednotky na útok odpověděly dělostřeleckou palbou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků