Hlavní obsah
V letošním roce vyhlásí Karlovarský kraj 7 nových přírodních památek. Foto: Alena Lochmannová

Iráčtí ozbrojenci unesli šéfa stavební firmy

Ozbrojení Iráčané unesli v sobotu dopoledne šéfa stavební společnosti pracující pro iráckou vládu, který ve svém voze projížděl Bagdádem. Stalo se tak hned následující den po únosu egyptského diplomata.

V letošním roce vyhlásí Karlovarský kraj 7 nových přírodních památek. Foto: Alena Lochmannová
Iráčtí ozbrojenci unesli šéfa stavební firmy

Podle iráckého ministerstva vnitra unesli ozbrojenci ředitele společnosti al-Mansúr Contracting. Při průjezdu čtvrtí Zajúna na jihovýchodě metropole Raadu Adnanovi, který jel do zaměstnání, zatarasila cestu dvě vozidla s únosci. Žádné požadavky zatím nebyly vzneseny.

Egypt do Iráku vojáky nevyšle

V pátek byl v Iráku zajat egyptský diplomat. Televize al-Džazíra poté odvysílala záznam, z něhož vyplývá, že únosci svou akcí reagovali na záměr Egypta vyslat do Iráku experty na posílení bezpečnosti v zemi.

Egyptský ministr zahraničí Ahmad Abúl Ghajt zároveň prohlásil, že Káhira neplánuje "vyslání žádných jednotek či vojáků do Bagdádu".

Egyptská ambasáda v Bagdádu páteční únos potvrdila a prostřednictvím svého tiskového mluvčího uvedla, že jím byla "šokována".

Podle oficiálních zdrojů diplomat pracoval pro egyptskou ambasádu v Iráku, kde se podílel na vytvoření dobrých vzájemných vztahů mezi oběma národy. 

Od letošního dubna bylo v Iráku uneseno na dvanáct osob, Egypťan je však prvním zahraničním diplomatem v zajetí ozbrojenců.

Dva dny před únosem diplomata bylo v Iráku zajato sedm řidičů kamiónu, mezi nimi jsou tři obyvatelé Keni, tři Indové a jeden Egypťan, které zaměstnává kuvajtská firma Kuwait and Gulf Link Transport.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků