Hlavní obsah
Logo aplikace Slack Foto: Kiichiro Sato, ČTK/AP

Slack mění majitele, komunikační aplikace se prodala za 600 miliard korun

Americký výrobce podnikového softwaru Salesforce.com se dohodl na převzetí komunikační aplikace Slack za 27,7 miliardy dolarů (přes 600 miliard Kč). Oznámila to v noci na středu firma. Dohodnutá transakce je největší akvizicí v historii společnosti Salesforce.com, napsala agentura Reuters.

Logo aplikace Slack Foto: Kiichiro Sato, ČTK/AP
Slack mění majitele, komunikační aplikace se prodala za 600 miliard korun

Převzetí pomůže firmě Salesforce.com v konkurenčním boji se softwarovým gigantem Microsoft. Přichází v době rozmachu práce z domova, který je důsledkem pandemie nemoci covid-19. Salesforce.com bude moci díky akvizici nabízet podnikům sjednocenou platformu k vzájemnému propojení jejich zaměstnanců, klientů a partnerů a aplikací, které používají, píše Reuters.

Aplikace Slack slouží k týmové komunikaci. Vznikla v roce 2009 a koncem letošního března měla kolem 12,5 milionu uživatelů. Jejím hlavním konkurentem je služba Microsoft Teams. Ta vznikla v roce 2016 a v současnosti má přes 100 milionů uživatelů, píše server BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků