Hlavní obsah
Kromě samotného vzhledu dostal Edge i nové logo. Foto: archív tvůrců

Nový Edge dostanou všichni majitelé Windows 10

Společnost Microsoft již zkraje letošního roku představila novou verzi webového prohlížeče Edge, která staví na úplně jiném jádru. Nyní tento browser postupně prostřednictvím aktualizací zamíří na všechny počítače s operačním systémem Windows 10.

Kromě samotného vzhledu dostal Edge i nové logo. Foto: archív tvůrců
Nový Edge dostanou všichni majitelé Windows 10

Vývoj starého Edge byl ukončen již loni. Tehdy se tvůrci nechali slyšet, že pracují na nové verzi postavené na Chromiu, tedy na stejných základech jako Chrome od Googlu. Tento stavební prvek mimochodem využívají i další prohlížeče, například Opera.

Hned zkraje roku spatřil nový Edge skutečně světlo světa a stáhnout si jej do svého počítače mohl kdokoliv prostřednictvím obchodu s aplikacemi od Microsoftu.

Nový Edge

Foto: Novinky

Nyní se však americký softwarový gigant rozhodl, že svůj vylepšený prohlížeč, který mimochodem nabízí i úplně jiný design, bude distribuovat všem uživatelům prostřednictvím služby Windows Update. Ta je běžně určena ke stahování aktualizací a vylepšení v rámci Windows.

To jinými slovy znamená, že nový Edge zamíří postupně na miliardu počítačů. Microsoft se totiž letos v březnu pochlubil, že právě na takovém počtu zařízení desítky skutečně fungují.

Starší prohlížeč Edge

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků