Hlavní obsah
Aplikace eRouška 2.0 Foto: Jan Handrejch, Právo

Aplikace eRouška rozeslala již přes 200 000 upozornění na riziková setkání

V neděli byla pokořena pomyslná hranice 200 tisíc rozeslaných upozornění na riziková setkání prostřednictvím aplikace eRouška. Jen za sobotu přitom bylo rozesláno 422 upozornění. Informovali o tom tvůrci aplikace.

Aplikace eRouška 2.0 Foto: Jan Handrejch, Právo
Aplikace eRouška rozeslala již přes 200 000 upozornění na riziková setkání

Aktuálně je aplikace eRouška nainstalovaná na 1,49 milionu zařízení, přičemž prakticky každý den přibývají tisíce nových uživatelů. Jen za sobotu bylo zaznamenáno 3138 nových instalací.

Pozitivně testovaných, kteří prostřednictvím aplikace eRouška anonymně varovali další uživatele, je doposud 40 639, což představuje za posledních 24 hodin nárůst o 212 osob.

Jak to funguje?

Aplikace dovede uživatele upozornit, zda se dostal do kontaktu s nakaženým. Zohlednit přitom dovede hygieniky doporučená pravidla – tedy zda byl dotyčný v kontaktu s nemocným na vzdálenost dvou metrů po dobu delší než 15 minut.

V praxi to funguje zcela jednoduše. Aplikace eRouška 2.0 běží na pozadí chytrého telefonu a prostřednictvím technologie Bluetooth skenuje zařízení v dosahu, která mají také nainstalovanou aplikaci eRouška 2.0.

Aplikace eRouška 2.0

Foto: Novinky

Všechny takové kontakty jsou v aplikaci anonymně uchovávány několik dní. Data jsou skutečně anonymní, aplikace nezná polohu uživatele, informace určuje pouze na základě Bluetooth LE a Apple/Google protokolu pro rozpoznávání blízkosti.

Pokud se někdo nakazí koronavirem a používá eRoušku 2.0, hygiena mu zašle unikátní kód. Dotyčný ho zadá do aplikace a odešle varování všem lidem, kteří s ním přišli do rizikového kontaktu.

Aplikaci nicméně musí používat co nejvíce uživatelů, aby systém fungoval co nejspolehlivěji.

Stahovat aplikaci eRouška 2.0 můžete prostřednictvím následujících odkazů:

Aplikace eRouška 2.0

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků