Před instalací nových programů si licenční ujednání přečte 37 procent uživatelů. Zhruba devět procent naopak podmínky nikdy nečte a rovnou potvrdí, že souhlasí. Čím mladší uživatelé jsou, tím méně licenční ujednání čtou.

Během instalace instalační okno nesleduje 20 procent lidí, 67 procent si naopak dává pozor, jaké změny v operačním systému novému softwaru povoluje, případně jaké další aplikace umožňuje do PC stáhnout.

Záložní kopie ke všem souborům si pro případ poškození PC vytváří více než čtvrtina lidí a 28 procent zálohuje důležité soubory. Každý desátý uživatel vůbec nezálohuje, protože si myslí, že to není potřeba.

Jak zrychlit počítač zadarmo

Dnešní počítače nabízejí oslnivý výkon. Už po pár měsících používání však může být úbytek výkonu patrný. To neznamená, že by starší modely patřily na sběrné dvory, vylepšit jejich výkon je možné i úplně zadarmo.

Obchodníci často tvrdí, že počítače se dají zrychlit pouze koupí nových součástek. To ale není tak úplně pravda. Pokud se systém pomaleji zapíná, spuštění nejrůznějších programů trvá o desítky sekund déle a přehrávání videa je sekané, může za to velmi často počítačové smetí, které se do PC ukládá při brouzdání po internetu, ale i při otevírání příloh z e-mailů.

Takzvané dočasné soubory totiž počítač sám nikdy nemaže. Z operačního systému dokážou vymést takové smetí speciální programy. K dispozici jsou placené aplikace i ty zadarmo. [celá zpráva]