„Firefox pro vzhled Metro ve Windows 8 je aktuálně k dispozici pouze ve vývojové verzi. To se však již brzy změní, protože spolu s Firefoxem 26 by měl být k dispozici ve stabilní verzi. Konkrétně v betaverzi se objeví 28. října,“ konstatoval Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Podle něj budou moci lidé stahovat finální verzi v průběhu prosince. „Završí se tak více než rok a půl vývoje této verze,“ doplnil Cvrček.

Windows 8

Rozhraní známé pod kódovým označením Metro ve Windows 8.

FOTO: Microsoft

Osmičky přinesly celou řadu změn, jednou z nejmarkantnějších je ale nové uživatelské prostředí. To seskupuje nejpoužívanější programy v dlaždicích a umožňuje uživateli se mezi nimi jednoduše pohybovat.

Vlastní dlaždici má v novém operačním systému každý program a lidé si mohou nastavit, jak přesně by měla vypadat. Například hudební složka tak může být zastoupena ikonou přehrávače nebo se na ní mohou zobrazovat poslední přehrávaná alba a interpreti. Díky tomu je pak možné zobrazovat několik posledních došlých e-mailů, a to i bez spuštění poštovní schránky.

I Firefox měl doposud vlastní dlaždici, ale samotný program se spouštěl v tradičním režimu Windows. Nově by však měl fungovat i v Metru.

Aktuální generace Firefoxu

Aktuální generace Firefoxu.

FOTO: Novinky