Podle BBC úřad varoval, že zranitelnost Firefoxu 3.6 je snadno zneužitelná hackery, kteří mohou uživatelům zanést do počítače parazitující programy. Zranitelnost Firefoxu již minulý týden potvrdil i výrobce programu Mozilla na svém blogu.

Programátoři Firefoxu již připravují opravnou verzi 3.6.2. Ta je bohužel ale zatím dostupná pouze v betaverzi a její finální podoba by měla být volně k dispozici ke stažení až na konci měsíce.

Do vydání finální verze Firefoxu 3.6.2 úřad použití prohlížeče nedoporučuje. Ke zprávě BSI se podle BBC nikdo ze společnosti Mozilla, která stojí za vývojem tohoto internetového prohlížeče, nevyjádřil.

BSI již například v lednu vydala obdobné varování, ale tehdy před používáním Internet Exploreru. [celá zpráva]

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji.

Test Peacekeeper neřeší, jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, které ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]