Podle statistiky bezpečnostní společnosti McAffe je nejnebezpečnější hledat na internetu řetězec Frost Nixon.

Obecně lze ale říci, že vyhledávat informace o všech letos nominovaných filmech představuje pro nezabezpečené počítače značné riziko.

Původci internetové kriminality na zájem uživatelů o nominované filmy, související obrázky, spořiče obrazovky i všemožné zákulisní informace evidentně sázejí a vytvořili velké množství webů, které vypadají jako legitimní servery.

Nakažené servery obsahují viry a trojské koně

Fanoušci, kteří například pátrají po Kate Winsletové, hvězdě z filmu Předčítač (The Reader) a mají zájem o její fotografie (a spořiče obrazovky s nimi), mají až 20procentní pravděpodobnost, že odkaz z vyhledávače povede na nebezpečný server.

Tyto servery se poté pokouší do počítače nainstalovat spyware, adware, viry nebo jiný malware, snaží se o phishing a zasílání spamu.

Bezpečnostní společnost McAffe vypracovala podle svých statistik žebříček největších počítačových hrozeb v rámci udílení Oscarů.

Největší internetové hrozby v rámci udílení Oscarů
Nejnebezpečnější herec
Brad Pitt
Nejnebezpečnější herečkaKate Winsletová
Nejnebezpečnější vedlejší rolePhilip Seymour a Penelope Cruzová
Nejnebezpečnější filmDuel Frost/Nixon (Frost Nixon)

 

Jak se na internetu chránit před viry a hackery

Lidé se na internetu neumí chovat bezpečně. Nikoho pak nepřekvapí, že zhruba polovina počítačů připojených ke světové síti je zavirována. Odborníky takto vysoká čísla děsí. Doba se podle nich změnila.

Zatímco dříve na sebe počítačové viry upozorňovaly, například zablokovaly spuštění operačního systému, nechaly blikat monitor, smazaly data a podobně, dnes je situace naprosto opačná.

„Sedmdesát procent těch nejnebezpečnějších kódů patří do kategorie trojských koňů,“ řekl Radek Smolík z bezpečnostní společnosti Symantec. Ty pracují zcela tiše, neupozorňují na sebe. Vykrádají citlivé informace z počítačů a odesílají je přes internet. Existují velké skupiny osob, které s takto získanými daty dále obchodují. Více se o počítačové bezpečnosti dozvíte zde.