Hlavní obsah
 

Zájem o skládačky od Samsungu je vysoký. Některé modely jsou vyprodané

Minulý týden v pátek se začaly v Česku i zahraničí oficiálně prodávat nové chytré telefony Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3, které se vyznačují skládací konstrukcí a ohebnými displeji. Zájem o novinky byl tak vysoký, že některé modely jsou již vyprodané.

 
Zájem o skládačky od Samsungu je vysoký. Některé modely jsou vyprodané

I když prodej začal oficiálně až v pátek 27. srpna, předobjednávat mohli lidé telefony už od jejich oficiálního představení – tedy více než dva týdny. Ještě před startem prodeje tak bylo jasné, že zájem o novinky bude obrovský.

„Měli jsme velká očekávání, ale i ta předobjednávky překonaly. Opět se totiž ukazuje, jak jsou Češi a Slováci progresivní a lační pro nových technologiích,“ prohlásil Tomáš Balík, ředitel mobilní divize Samsungu pro Česko a Slovensko.

Připomněl, že první generaci telefonů s ohebným displejem uvedl Samsung na trh již v roce 2019. „Nyní přichází určitý zlom. Třetí generace, která nese několik důležitých vylepšení, ukazuje, že skládací telefony mají potenciál stát se novým běžným standardem. Čísla předobjednávek to potvrzují,“ doplnil Balík.

Velký zájem byl především o levnější model Galaxy Z Flip3, ten je v provedení s větší 256GB variantou u většiny prodejců vyprodaný. Například fialová varianta ale není k mání ani v případě 128GB verze. Větší popularitě se těšila také zelená verze modelu Galaxy Z Fold3, která je vyprodaná.

Ceny spadly

Větší popularitě se nové smartphony těší patrně i díky tomu, že Samsung nasadil u obou novinek atraktivnější cenovky. U modelu Z Flip3 5G spadla pořizovací cena v porovnání s předchůdcem z 42 999 Kč na 26 999 Kč v případě základního modelu s 8GB pamětí a 128GB úložištěm. Verze s 256GB úložištěm pak vyjde na 28 999 Kč.

Mobilní telefon Z Fold3 5G je možné v České republice zakoupit za 46 999 Kč (12/256 GB), respektive za 48 999 Kč (12/512 GB). Předchůdce přitom startoval cenu základního modelu v době uvedení na trh na částce 54 999 Kč. Všechny představené novinky přitom přinášejí vyšší výkon a celou řadu dalších vylepšení.

Skládací chytrý telefon Galaxy Z Fold3 5G

Video: Novinky

Model Z Fold3 je stejně jako předchůdce určen uživatelům, kteří touží po maximální produktivitě a zároveň po zábavě na nejvyšší úrovni. Skládací konstrukci využívá k tomu, aby jeho majitelé mohli využívat smartphone také jako tablet. V útrobách se ukrývá ohybný displej s úhlopříčkou 7,6 palce, menší obrazovka je pak zvenčí, ta se používá ve složeném stavu. Novinkou je podpora dotykového pera S Pen.

Z Flip3 je opět designovým skvostem. Skládací konstrukci využívá k tomu, aby v kapse nezabíral tolik místa. V podstatě má tedy rozměry klasického smartphonu, který ale v půlce přehnete na polovinu. V zavřeném stavu poslouží i jednoduchý informační displej na vnější straně. Ten je nicméně daleko větší než u předchůdce.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků