Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Sergio Perez, Reuters

Verizon bude ještě větší, za miliardy koupí poskytovatele předplacených služeb

Americká telekomunikační společnost Verizon koupí poskytovatele předplacených mobilních služeb Tracfone za 6,25 miliardy USD (140,3 miliardy Kč). Rozšíří tak svoji nabídku pro zákazníky s nízkými příjmy, uvedla agentura AP.

Ilustrační foto Foto: Sergio Perez, Reuters
Verizon bude ještě větší, za miliardy koupí poskytovatele předplacených služeb

Tracfone je dceřinou společností mexického telekomunikačního gigantu América Móvil. Nemá vlastní síť, místo toho platí firmám jako Verizon, AT&T a T-Mobile poplatek za používání jejich sítí. Téměř dvě třetiny z 21 milionů uživatelů Tracfonu v USA dostávají služby od Verizonu.

Většina uživatelů mobilních telefonů v USA spíše než předplacené služby platí měsíční telefonní účet po použití služeb. Mezi uživateli předplacených služeb jsou většinou lidé s nízkými příjmy nebo špatnou úvěrovou historií.

Podle dohody Verizon zaplatí 3,125 miliardy USD v hotovosti a 3,125 miliardy ve vlastních akciích. Dalších až 650 milionů USD v hotovosti získá América Móvil, pokud podnikání Tracfone po prodeji dosáhne určité výkonnostní cíle. Dohoda by měla být dokončena ve druhé polovině příštího roku, schválit ji musí regulátoři.

Verizon v minulosti neinvestoval do předplacených služeb, na rozdíl od konkurentů jako T-Mobile, který má značku předplacených služeb MetroPCS a koupil Sprint, který má rozsáhlé předplacené služby.

Akvizice firmy Tracfone přichází v době, kdy pandemie poškodila ekonomiku a Američané omezují své výdaje, upozornila agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků