Hlavní obsah
Ke stejnému kroku přistoupila již v loňském roce konkurenční Telefónica O2, která si účtuje i stejnou částku. Foto: Profimedia.cz

Mobilní operátor T-Mobile od května sjednotí ceny posílaných SMS do zahraničí na pět korun bez ohledu na zvolený tarif. Ve většině případů to bude znamenat zdražení, protože v současnosti ceny posílaných SMS začínají zhruba na jedné koruně. Uvedla to mluvčí Martina Kemrová.

Ke stejnému kroku přistoupila již v loňském roce konkurenční Telefónica O2, která si účtuje i stejnou částku. Foto: Profimedia.cz
T-Mobile od května zdraží SMS do zahraničí

Zatímco mezinárodní hovory firma podle Kemrové účtuje speciální sazbou, mezinárodní SMS byly dosud účtovány podle vnitrostátního ceníku, přestože jde o službu poskytovanou mimo hranice ČR.

"Proto jsme se rozhodli logiku účtování sjednotit. Jsme přesvědčeni, že pět korun je přiměřená cena za textovou zprávu odeslanou do jakékoli zahraniční mobilní sítě," dodala Kemrová.

Ke stejnému kroku přistoupila již v loňském roce konkurenční Telefónica O2, která si účtuje i stejnou částku. Cena se neliší podle roamingových pásem, je stejná pro celý svět. Textové zprávy odeslané z ciziny na jakákoli čísla jsou zpoplatněny podle stávajících roamingových cen.

Nejlevnější SMS do zahraničí tak bude mít Vodafone, který si podle vyjádření firmy bude i nadále účtovat 1,19 respektive 1,79 Kč podle zvoleného tarifu.

Anketa
Služby jakého mobilního operátora využíváte?
Telefónica O2
15.2 %
T-Mobile
53.6 %
Vodafone
28.7 %
U:fon
1.4 %
Žádné
1.1 %
Celkem hlasovalo 1612 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků