Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Počet uživatelů mobilů do roku 2015 stoupne o miliardu

Počet uživatelů mobilních telefonů se do roku 2015 zvýší o miliardu na 4,6 miliardy. Celkový počet zařízení připojených k mobilním sítím se zvýší z 6,6 na 9,1 miliardy. Na veletrhu Mobile World Congress (MWC) to oznámila světová asociace mobilních operátorů GSMA.

Foto: Profimedia.cz
Počet uživatelů mobilů do roku 2015 stoupne o miliardu

Počet prodaných mobilních telefonů v posledních 12 měsících přesáhl 1,5 miliardy. V příštích 18 měsících by měl počet zařízení připojených k mobilním sítím překonat celosvětovou populaci.

"Během čtyř let dosáhne počet nových vysokorychlostních připojení k internetu přes mobilní sítě 2,3 miliardy a jejich celkový počet stoupne na 3,2 miliardy. Z toho 350 miliónů bude přes sítě nové generace LTE," uvedl šéf marketingu GSMA Michael O'Hara.

Mobilní průmysl loni vygeneroval tržby okolo 1,5 biliónu dolarů a zaměstnával přes osm miliónů lidí. Investice operátorů dosáhly 189 miliard dolarů. V roce 2015 GSMA předpovídá tržby kolem 1,9 biliónu USD.

Podle GSMA se od roku 2010 do roku 2016 prodá 1,5 miliardy telefonů podporujících technologii NFC, která umožňuje mobilní platby prostřednictvím terminálů v blízkosti mobilních telefonů. Takto provedené transakce přesáhnou v součtu za celé období 50 miliard dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků