Hlavní obsah
 

Samsung ukázal tři konkurenty iPhonů 12. A to není všechno

Společnost Samsung ve čtvrtek odhalila hned tři nové chytré telefony řady Galaxy S21, které jsou přímou odpovědí na iPhony s číslovkou 12 v názvu. Novinek bylo nicméně na slavnostní akci k vidění daleko více. Novinky.cz sledovaly jejich premiéru v on-line reportáži.

 
Samsung ukázal tři konkurenty iPhonů 12. A to není všechno

17:18 – Tisková konference – a tedy i dnešní on-line reportáž – je u konce, děkujeme za pozornost.

17:17 – Bližší informace o dostupnosti a cenách představených novinek pro český trh budou oznámeny později.

17:16 – Novinka je velmi kompaktní (39 x 39 x 9,8 mm), je odolná proti vodě a dovede se přihlásit telefonu až na vzdálenost 120 m. Hledání klíčů nebo peněženky tak může být s touto vychytávkou již minulostí. Připomeňme, že uspět s podobnými vyhledávači pracujícími na technologii Bluetooth zkoušeli v minulosti i další výrobci.

17:15 – Galaxy SmartTag je vlastně chytrý přívěšek, který má zamezit ztrácení věcí.

Chytrý přívěšek Galaxy SmartTag 

17:13 – Další novinkou je Samsung Galaxy SmartTag. 

17:12 – Samsung navíc ukázal, jak se bude celý systém vyvíjet v blízké budoucnosti. Telefony budou například schopné ovládat automobily, respektive nahradit klíčky. Když se se smartphonem přiblížíte ke svému autu, automaticky se odemkne. Jde v podstatě o alternativu k bezklíčkovému otevírání.

17:09 – Aplikace SmartThings přitom zvládá pracovat i s produkty dalších výrobců. Integrovat do ekosystému od Samsungu je tak možné například chytré termostaty Google Nest.

17:08 – Samsung připomněl, že nevyrábí pouze chytré telefony, ale celou řadu další zajímavé elektroniky – například ledničky či chytré vysavače. Všechny tyto přístroje můžete přitom ovládat přímo z pohodlí chytrého telefonu, a to prostřednictvím jediné aplikace SmartThings.

17:01 – Zda tento krok znamená konec řady Note, jak se spekulovalo již dříve, není zatím jasné. Zástupci Samsungu se nechali pouze slyšet, že „spojují to nejlepší ze dvou světů“.

16:59 – Na rozdíl od řady Note nebude ale u novinky dotykový stylus integrován do těla. Pokud jej budou chtít lidé nosit u sebe, schovají jej do pouzdra. Tím se nicméně proporce zařízení ještě zvětší.

16:57 – Vůbec poprvé v historii dostává řada S dotykový stylus S Pen. Ten byl přitom doposud výsadou řady Galaxy Note.

16:56 – Ze všech novinek je také verze Ultra největší, má 6,8palcový displej. I díky tomu se nicméně do útrob vešla hned 5000mAh baterie.

16:55 – Výkon bude u modelu Galaxy S21 Ultra vyšší než u dvou nižších modelů. Srdcem telefonu je sice opět procesor Exynos 2100, nicméně přístroj nabízí volitelně 12 nebo 16 GB operační paměti, což by mělo být v praxi skutečně znát.

Představení chytrého telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra

Video: archív výrobce

16:51 – Fotografická soustava Galaxy S21 Ultra je vybavena navíc speciálním snímačem Bright Night. „K nočním nebo interiérovým záběrům se hodí zejména vylepšený režim Night Mode s odstraněním šumu a technologií 12MP Nona-binning,“ prohlásili zástupci Samsungu.

16:49 – Space Zoom narostl díky dvěma teleobjektivům až na 100násobné přiblížení. Konkrétně je k dispozici trojnásobný a desetinásobný optický zoom, oba jsou přitom vybavené systémem automatického ostření Dual Pixel (2PD).

16:47 – Základem systému je výrazně snímač s rozlišením 108 MPx, který je schopný pořídit HDR fotografie v 12bitové hloubce se 64násobnou barevnou paletou a více než trojnásobným dynamickým rozsahem (v porovnání s Galaxy S20).

16:45 – Design provedení Ultra se velmi podobá zbylým dvěma novinkám, na zadní straně nicméně nalezneme čtyři fotomoduly – ultraširoký, širokoúhlý a dva teleobjektivy. Fotografická výbava je tedy ze všech představených novinek nejpokročilejší.

16:43 – „Galaxy S21 Ultra opět ukazuje, jak Samsung podporuje důležité inovace a nabízí uživatelům jedinečné, na míru šité zážitky, které jim obohatí život a umožní osobní vyjádření,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsungu.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

16:41 – Modely Galaxy S21 a Galaxy S21+ nejsou jedinými novinkami slavnostní akce. Vrchol nabídky bude tvořit Galaxy S21 Ultra 5G! 

16:39 – Telefony pracují pod operačním systémem Android 11. Platformu od Googlu si nicméně jihokorejský elektronický gigant upravil k obrazu svému – grafická nadstavba One UI 3 by měla nabídnout intuitivnější obsluhu a čistší design. Je navíc upravena tak, aby se i velká obrazová plocha dala pohodlně ovládat jednou rukou.

16:36 – Výkon bude totožný díky použití čipsetu Exynos 2100 a 8 GB operační paměti. Díky větším rozměrům se nicméně do útrob pluska vešla proti modelu Galaxy S21 větší baterie (4800 mAh vs 4000 mAh).

Představení chytrých telefonů Galaxy S21 a Galaxy S21+

Video: archív výrobce

16:34 – Vzhledem se obě novinky podobají jako vejce vejci, ale liší se pochopitelně velikostí. Je to dáno jinou velikostí displeje. Galaxy S21 nabízí úhlopříčku 6,2 palce, Galaxy S21+ pak 6,7 palce.

16:31 – Zadní strana je u modelu Galaxy S21 plastová (polykarbonát), u pluska skleněná.

16:28 – U modelu Galaxy S21 nalezneme na zadní straně tři fotoaparáty. Základem je hlavní senzor s rozlišením 12 MPx, který se chlubí ostřením Dual Pixel a optickou stabilizací (F1,8). Dále je k dispozici 64MPx teleobjektiv se světelností F2,0, jenž stačí až na trojnásobné optické přiblížení. V kombinaci s digitálním přiblížením je k dispozici 30násobný Space Zoom. Posledním fotoapaátem na zadní straně je 12MPx ulraširokoúhlý objektiv se záběrem 120°, ten se chlubí světelností F2,2.

16:24 – Obě novinky zaujmou hned na první pohled svým vzhledem, platí to především o zadní straně. Na ní jsou totiž fotoaparáty umístěny na vystouplém ostrůvku, který je navíc zvýrazněn ještě odlišnou barvou. Samsung tím chce dát jasně najevo, jak jsou fotoaparáty u nových modelů důležité. Jde v podstatě o prodloužení kovového postranního rámu.

16:22 – Hned na začátku prezentace chytrých telefonů Samsung zdůraznil, že 5G konektivitu považuje již za samozřejmost. Nebude tedy za příplatek, ale rovnou zákazníci příslušný modul pro příjem sítí páté generace dostanou v základním balení.

Samsung Galaxy S21 a Galaxy S21+

16:20 – Na řadě jsou chytré telefony! Jako první se ukazují modely Galaxy S21 a Galaxy S21+.

16:19 – „Zvuk je bohatší, čistší a plnější,“ neskrývali zástupci jihokorejského elektronického gigantu nadšení z nových sluchátek. Je to dáno tím, že model Galaxy Buds Pro je jako vůbec první vybaven dvoupásmovými reproduktory – 11mm basovým a 6,5mm výškovým.

16:17 – Výrobce slibuje výdrž až 21 hodin, započítáno pochopitelně s dobíjením prostřednictvím dodávaného pouzdra. Bez pouzdra činí výdrž stále solidních osm hodin. Se zapnutým ANC výdrž klesne až na 18 hodin, respektive na pět hodin bez pouzdra.

16:16 – Nechybí zvýšená odolnost proti potu IPx7. Sluchátkům tak nevadí ani déšť, a dokonce vydrží i ponoření pod vodní hladinu. Maximálně však po dobu půl hodiny.

Představení sluchátek Samsung Galaxy Buds Pro

Video: archív výrobce

16:15 – Vnější strana sluchátek ukrývá dotykový senzor, jehož prostřednictvím je možné ovládat přehrávání a další funkce sluchátek.

16:13 – Sluchátka nabízí technologii Active Noise Cancelling (ANC), která dovede automaticky potlačit hluk v okolí. Zajímavé je, že na rozdíl od předchozích modelů, je celý systém daleko inteligentnější. Například když sluchátka detekují váš hlas, automaticky zapnou ambientní režim, abyste slyšeli svůj hlas i ostatní. A když konverzaci ukončíte, opět zapne ANC.

16:11 – Proti konkurenčnímu modelu AirPods Pro jsou sluchátka Galaxy Buds Pro daleko kompaktnější, v podstatě zapadnou do ucha a netrčí z nich žádný „ocásek“, jako je tomu u modelu od Applu.

16:09 – Už nyní je jasné, že sluchátka se budou vedle stříbrné barvy nabízet také ve fialovém provedení.

16:08 – Jak jsme u modelů Buds již zvyklí z předchozích generací, opět jde o bezdrátové špunty, u kterých není spojené ani pravé sluchátko s levým. Název novinky napovídá, že půjde o konkurenta pro ty nejlepší špunty od Applu – sluchátka AirPods Pro.

Sluchátka Galaxy Buds Pro 

16:05 – Samsung nás bude napínat, na telefony si počkáme. Jako první se ukazují sluchátka Galaxy Buds Pro. 

16:02 – Samsung hned na úvod formou pozvánek připomněl předchozí generace svých prémiových chytrých telefonů řady Galaxy S. Všechny modely naleznete i v našem dřívějším článku:

16:00 – Přesně úderem 16. hodiny podle plánu premiéra nových telefonů odstartovala.  

15:50 – Samsung zpravidla ukazuje své vlajkové lodi mezi chytrými telefony zpravidla až v únoru, krátce před největším mobilním veletrhem MWC ve španělské Barceloně. Letos je ale vše jinak, kvůli pandemii koronaviru se MWC posunulo až na červen. Patrně i kvůli tomu se Samsung rozhodl, že nebude na nic čekat a velkou tiskovku naplánoval již na dnešek.

15:47 – Samsung uspořádal velkou tiskovou konferenci již minulý týden, tehdy ale prim hrály televizory. [celá zpráva]

Záznam: Představení nových televizorů Samsung

Video: Samsung

15:45 – Tiskovka společnosti Samsung zasvěcená mobilům by měla odstartovat úderem 16. hodiny středoevropského času.

Co umí loňské top modely?

V loňském roce ukázal Samsung hned tři prémiové smartphony řady S. Model Galaxy S20 nabízí 6,2palcový displej. Větší bratříček Galaxy S20+ má pak 6,7palcovou obrazovku. To nejlepší ve stávající nabídce pak nabízí Galaxy S20 Ultra, který disponuje 6,9palcovou úhlopříčkou. Rozlišení je ve všech provedeních Quad HD+.

Vedle hlavního senzoru mají všechny tři telefony na zadní straně také teleobjektiv, širokoúhlý objektiv a ultraširokoúhlý objektiv. Mezi jednotlivými fotoaparáty je možné dle libosti přepínat.

Všechny modely jsou navíc připraveny na éru 5G, je s nimi tedy možné přijímat nejnovější generaci mobilního internetu. Ta je však v České republice dostupná jen v několika městech. Řada Galaxy S20 nabízí displej s technologií 120 Hz, díky čemuž umožňuje velmi plynulé překreslení pohybu.

Smartphony řady Galaxy Note20 naživo

Video: Novinky

Chytrý telefon Galaxy S20 Ultra od společnosti Samsung

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků