Hlavní obsah
ZenFone 3 Deluxe Foto: archív výrobce

Computex 2016: Asus míří mezi elitu, změří síly s nejlepšími smartphony

Společnost Asus se doposud zaměřovala především na cenově dostupnější chytré telefony, nově se však bude snažit uspět ve vodách těch nejlepších přístrojů na trhu. Nový smartphone ZenFone 3 Deluxe, který byl představen na právě probíhajícím veletrhu Computex 2016, tak bude konkurovat například modelům Huawei P9, Samsungu Galaxy S7 či iPhonu 6S od Applu.

ZenFone 3 Deluxe Foto: archív výrobce
Computex 2016: Asus míří mezi elitu, změří síly s nejlepšími smartphony

Že novinka patří mezi prémiové chytré telefony, je patrné na první pohled. Proti předchůdci s pořadovým číslem dva totiž ZenFone 3 Deluxe působí daleko kvalitnějším dojmem co se týká zpracování i použitých materiálů. V tomto ohledu se tedy v prémiové třídě rozhodně neztratí.

Trojka se bude nabízet ve třech různých verzích. Vrchol nabídky má přitom tvořit verze s přídomkem Deluxe. Ta bude vybavena 5,7palcovým displejem s Full HD rozlišením. Ten by měl díky technologii AMOLED nabídnout věrné barevné zobrazení a dobré pozorovací úhly.

ZenFone 3 Deluxe

Foto: archív výrobce

V souvislosti s displejem se sluší vyzdvihnout také softwarovou vychytávku Always-on, kterou již nabízejí někteří konkurenti. Jak již samotný název napovídá, půjde o neustále aktivní displej. V podstatě tak u novinky neustále svítí část displeje, na které se zobrazují důležité informace – čas, zmeškané hovory, nepřečtené e-maily apod.

Špičkové fotoaparáty

Podle výrobce mají být nicméně největším lákadlem použité fotoaparáty. Ten hlavní na zadní straně nabídne rozlišení 23 megapixelů a velmi dobrou světelnost f/2.0. Jeho čočka bude proti poškození chráněna safírovým sklíčkem.

ZenFone 3 Deluxe

Foto: archív výrobce

Fotoaparát se chlubí také čtyřosou optickou stabilizací, fázovým ostřením a zajímavými softwarovými vychytávkami. Například ze čtyř různých snímků zvládne novinka poskládat jeden obří s rozlišením 92 megapixelů. Za samozřejmost lze považovat také možnost natáčení 4K videí.

Samozřejmě nechybí ani kamera na čelní straně, ta nabízí rozlišení osm megapixelů a stejně dobrou světelnost jako hlavní fotoaparát, tedy f/2.0.

ZenFone 3 Deluxe bude patřit k tomu nejlepšímu i po stránce výkonu. V útrobách totiž bude tepat procesor Qualcomm Snapdragon 820, kterým se aktuálně pyšní ty nejlepší vlajkové lodi na trhu. Ten bude doplněn rovnou o 6 GB operační paměti. Tak vysokou kapacitu přitom nenabízí ani celá řada konkurentů.

Pomalejší a levnější

ZenFone 3 se bude prodávat také bez přídomku Deluxe. Půjde v podstatě o odlehčenou verzi, která bude vybavena jen 5,5palcovým Full HD displejem. Ten navíc přijde o technologii AMOLED.

ZenFone 3

Foto: archív výrobce

ZenFone 3

Foto: archív výrobce

U základní trojky klesne také výkon, protože bude použit slabší procesor Qualcomm Snapdragon 625 a jen 4 GB operační paměti. Rozlišení hlavního fotoaparátu na zadní straně také klesne z 23 na 16 megapixelů.

Výše zmiňované úspory se příznivě promítnou do prodejní ceny. Zatímco ZenFone 3 Deluxe by se měl nabízet v přepočtu za 14 500 Kč, základní trojka bude stát polovinu, tedy zhruba 7300 Kč.

Velký displej hraje prim

Trojlístek nových smartphonů pak uzavírá model ZenFone 3 Ultra, jehož hlavní předností je obrovský displej. Ten bude mít úhlopříčku 6,8 palce, rozlišení však zůstane stále jen u standardu Full HD. Jemnější 4K rozhraní k dispozici nebude.

ZenFone 3 Ultra

Foto: archív výrobce

ZenFone 3 Ultra

Foto: archív výrobce

V ostatních parametrech se verze Ultra bude velmi podobat dvěma výše představeným chytrým telefonům. Konkrétně nabídne stejný výkon jako základní ZenFone 3, ale lepší stejně kvalitní fotoaparáty jako model Deluxe.

A cena? Ta by měla být u ZenFonu 3 Ultra nastavena na 14 000 Kč. Výrobce bohužel zatím neprozradil, kdy se jednotlivé novinky, které pracují pod operačním systémem Android, začnou prodávat na tuzemském trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků