Huawei P20 Pro se v Česku nejprve nabízel za oficiální cenu 21 999 Kč. Cena v průběhu posledních měsíců nijak dramaticky nepadala, drtivá většina prodejců tříoký telefon nabízela za částky okolo 20 000 korun.

Výraznější zlom nastal až po konci letních prázdnin, cena v obchodech klesla až pod hranici 17 tisíc. Aktuálně je tak podle Zboží.cz možné model P20 Pro zakoupit již od 16 590 Kč, tedy o více než pět tisíc levněji.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

FOTO: archív výrobce

Za tak velký pád mohou zákazníci vděčit především konkurenčním smartphonům. Hned několik velkých výrobců totiž na konci srpna a zkraje září ukázalo své nové vlajkové lodi, kterými půjdou po krku i zmiňované pé dvacítce.

Huawei P20 Pro se jako první smartphone na světě pochlubil třemi hlavními fotoaparáty. Dva spolupracují dohromady, jeden snímač se tak u smartphonu stará o zachycení barev, druhý pak o získání co nejvěrnějších detailů snímaného obrazu. Toho výrobce docílil tak, že použil monochromatický snímač. Když oba fotoaparáty spolupracují, dosahují o poznání lepších výsledků, než je tomu u obyčejných modelů.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

FOTO: archív výrobce

Třetí fotoaparát na zadní straně pak funguje jako bezztrátový zoom, je totiž napojen na teleobjektiv s dvojnásobným přiblížením. Má však rozlišení pouze 8 MPx, zatímco druhé dva senzory na zadní straně nabízejí 20 a 40 MPx. Mimochodem fotoaparát na čelní straně nabízí rozlišení 24 megapixelů a je doplněn o funkci vylepšení vzhledu pomocí umělé inteligence.

Další praktickou funkcí je Huawei AIS, tedy stabilizace obrazu řízená umělou inteligencí. Zařízení z řady P20 navíc při natáčení videa podporují šestiosou stabilizaci a „slow motion” režim s 960 snímky za sekundu pro jasné a detailní záběry.

Huawei P20 Pro je vybaven 6,1palcovým displejem, operačním systémem Android a osmijádrovým procesorem Kirin 970, u nějž jsou čtyři jádra taktována na 2,36 GHz a další čtyři na 1,8 GHz. Do vínku dostal přístroj také 6 GB operační paměti a 128 GB úložný prostor.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

FOTO: archív výrobce