Ve vybraných zahraničních státech se začaly nové iPhony 7 a 7 Plus nabízet už minulý týden v pátek. A stejně jako v minulých letech se před obchody Applu stály fronty.

Už tehdy však zástupci Applu varovali, že některé verze smartphonů nemusí být v obchodech k dostání. O větší iPhone 7 Plus a černou variantu menší sedmičky byl zkrátka v internetovém předprodeji takový zájem, že se na některé kamenné prodejny nedostalo.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Japonsku a Austrálii zahájili prodej nových iPhonů

Zdroj: Reuters

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Nového iPhonu se dočkali i zájemci v Hong Kongu

Zdroj: Reuters

Ani v následujících dnech se zástupcům amerického počítačového gigantu nepodařilo zvýšit dodávky obou novinek natolik, aby se situace v zahraničí zlepšila. IPhony s pořadovým číslem sedm jsou tak velmi často nedostatkovým zbožím i na trzích, kde již byl prodej oficiálně zahájen.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že přístrojů nebude dostatek ani během zahájení druhé prodejní vlny, která se týká například i České republiky. V některých obchodech bude prodej zahájen o půlnoci ze čtvrtka na pátek, v dalších až v pátek ráno.

Za více než 21 000 korun

Ceny menšího modelu začínají na 21 190 Kč, v případě většího provedení pak na 24 990 Kč.

IPhone 7 je vybaven stejně jako jeho předchůdce 4,7palcovým displejem, verze 7 Plus má pak 5,5palcovou dotykovou plochu. Na první pohled se novinky příliš neliší od předchůdců, uvnitř se však změn událo mnoho.

Nové iPhony vedle sebe

Nové iPhony vedle sebe

FOTO: archív výrobce

Velký důraz byl kladen na kvalitu fotoaparátů, a to především u větší verze 7 Plus. Ta se na zadní straně pyšní hned dvěma objektivy, i se senzorem vepředu má tak plusko dohromady tři fotoaparáty. Díky tomu by mělo pořizovat daleko kvalitnější momentky.

Nové iPhony přišly o sluchátkový konektor. I když to může být považováno za nedostatek. Apple alespoň vylepšil zabudované reproduktory, nově jsou stereofonní. Jeden bude nad displejem, druhý pak pod ním. V režimu na šířku si tak uživatelé skutečně vychutnají stereofonní zvuk.

Konstrukce je nově vodotěsná a ukrývá nový procesor Apple A10, který je dvakrát výkonnější než předchůdce. Novinky by tak měly být připravené na ty nejnáročnější hry ve vysokém rozlišení. I přesto se podařilo zvýšit proti předchozí generaci výdrž baterie.

Více se o obou novinkách dozvíte z našeho dřívějšího článku. [celá zpráva]

Apple iPhone 7 a 7 Plus

U obou novinek se vylepšení dočkaly fotoaparáty.

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: