Není bez zajímavosti, že cena smartphonu Freedom251 byla odvozena právě od jeho názvu, novinka totiž bude stát přesně 251 rupií, což je v přepočtu právě již zmiňovaných 90 korun.

Chytrý telefon je vybaven čtyřpalcovou obrazovkou, která nabízí HD rozlišení, 1 GB operační paměti a 8 GB úložného prostoru. Samozřejmostí je i slot na paměťové karty, stejně jako dva fotoaparáty. To vše je zabaleno do bílého plastového těla, na jehož zadní straně se pyšní vlajka Indie.

Ringing Bells Freedom251

Ringing Bells Freedom251

FOTO: archív výrobce

Svou výbavou se tak novinka, která pracuje pod operačním systémem Android, může směle měřit s levnými smartphony zavedených výrobců. Ti však nabízejí své chytré telefony za výrazně vyšší ceny.

Tak nízké ceny se u novinky podařilo tvůrcům dosáhnout především díky dotacím od indické vlády, která dlouhodobě usiluje o zlepšení vzdělanosti lidí v digitálním světě, stejně jako o rozvoj výrobních linek přímo v Indii. Právě zde totiž bude chytrý telefon od společnosti Ringing Bells také vyráběn.

Výrobce navíc počítá pouze s omezeným počtem nabízených kusů. V prodeji bude pouze 200 tisíc přístrojů. Zda se jich na pulty obchodů dostane více, například v další vyrobené várce, zatím není jasné.

Výrobce čelil vyšetřování

Kvůli velmi nízké pořizovací ceně čelila společnost Ringing Bells vyšetřování. Stěžovali si na ni totiž konkurenční výrobci s tím, že musí jít o podvod. Ti tehdy tvrdili, že vyrobit takto levný mobil prostě není technicky možné, připomněl server Indian Express. [celá zpráva]

Výsledky vyšetřování zatím nejsou známy.