Lumigon T3 na první pohled vypadá jako obyčejný smartphone. To nejzajímavější se však ukrývá na zadní straně, zde jsou totiž umístěny hned dva fotoaparáty.

Jeden má rozlišení 13 megapixelů a je doplněn bleskem, druhý má pak rozlišení čtyři megapixely a je vybaven dvojicí infračervených LED diod. Jak už zběhlejší čtenáři patrně tuší, první zmiňovaný fotoaparát je určen pro klasické denní focení a druhý pak pro pořizování momentek pomocí funkce nočního vidění.

Lumigon T3

Takto vypadá snímek pořízení fotoaparátem s funkcí nočního vidění.

FOTO: archív výrobce

Lumigon T3

Lumigon T3

FOTO: archív výrobce

Samozřejmě nechybí tradičně ani fotoaparát na přední straně. Ten má rozlišení pět megapixelů, funkcí nočního vidění bohužel vybaven není. Na rozdíl od většiny konkurenčních modelů je však i přední fotoaparát vybaven bleskem.

Pracovní tempo modelu Lumigon T3 udává blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor při frekvenci 2,2 GHz, který je doplněn o 3 GB operační paměti a 128GB úložný prostor. Displej má úhlopříčku 4,8 palce a nabízí rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů. Právě nízké rozlišení dotykového panelu je patrně největší slabinou novinky.

Lumigon T3

Přední fotoaparát má blesk.

FOTO: archív výrobce

Lumigon T3

Lumigon T3

FOTO: archív výrobce

K přednostem naopak patří zvýšená odolnost proti vodě a prachu. S ohledem na to, že má smartphone konstrukci z nerezové oceli, lze očekávat, že si nechá líbit i méně šetrné zacházení. Ve výbavě nechybí ani čtečka otisků prstů.

Lumigon T3, který pracuje s operačním systémem Android, se již začal prodávat v USA za cenu 925 dolarů, tedy v přepočtu za bezmála 22 000 korun. Zda bude za danou cenu dostupný také v České republice a případně kdy, zatím není jasné.