Společnost HTC zatím oficiálně neprozradila, kdy se nová desítka začne prodávat a jaká bude její prodejní cena.

Někteří tuzemští prodejci přesto odstartovali předobjednávky. Ceny se podle Zboží.cz pohybují od 19 950 Kč do 21 990 Kč. Lze tedy předpokládat, že v tomto cenovém rozpětí se ceny nové vlajkové lodě budou skutečně pohybovat.

Kdy bude přístroj skladem, však jednotlivé obchody neuvádějí.

HTC 10

HTC 10

FOTO: archiv výrobce

Desítka je pro HTC klíčovým telefonem. Zveřejněné finanční výsledky za první čtvrtletí totiž ukázaly, že v meziročním srovnání klesly tržby společnosti o 64 procent na 14,8 miliardy tchajwanských dolarů, tedy v přepočtu na 10,8 miliardy Kč.

Přitom ještě před pár lety patřil tento výrobce do pětky nejúspěšnějších mobilních prodejců, který pravidelně sestavuje analytická společnost IDC. [celá zpráva]

Co umí HTC 10?

HTC 10 tak láká na špičkový výkon, kterého se podařilo dosáhnout díky použití 64bitového čipsetu Qualcomm Snapdragon 820. Sluší se připomenout, že ten používají také vlajkové lodi některých dalších výrobců a v letošním roce by se nic výkonnějšího nemělo na pultech obchodů objevit.

HTC 10

Novinka nabídne stereofonní reproduktory

FOTO: archiv výrobce

Novinka bude disponovat 4 GB operační paměti a až 64 GB úložného prostoru, který bude možné dále rozšiřovat pomocí paměťových karet typu microSD. Displej má úhlopříčku 5,2 palce a nabízí jemné rozlišení Quad HD, tedy 2560 x 1440 pixelů.

Vyzdvihnout si model HTC 10 zaslouží také pro kvalitu zvukové reprodukce. Je totiž vybaven stereofonními reproduktory BoomSound Hi-Fi edition. Ty jsou navíc dvoupásmové, jinými slovy mají samostatné měniče pro basy i výšky.

Více se o nové vlajkové lodi od HTC dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

HTC 10

Lákadlem mají být i prémiové fotoaparáty

FOTO: Archiv výrobce