Původně se ve druhém čtvrtletí letošního roku měly vyrobit až čtyři milióny iPhonů SE. Apple však své plány přehodnotil a zvýšil objednávky na pět miliónů, uvedl server DigiTimes.

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE

FOTO: Eugene Hoshiko, ČTK/AP

Tato zpráva je poměrně překvapivá. Většina analytiků totiž ve vyhlídkách na další období roku předpovídá, že prodeje smartphonů obecně budou spíše klesat. Důvodem je přesycení trhu, zákazníci zkrátka nekupují tolik telefonů jako dříve, protože ty jejich jim ještě dobře slouží.

Jak se ale zdá, americký počítačový gigant podobné problémy nemá. Už krátce po zahájení prodejů iPhonu SE server The Next Web informoval, že je novinka u většiny amerických prodejců zcela vyprodaná.

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE

FOTO: archív výrobce

Patrně i kvůli tomu se vedení Applu rozhodlo objednávky navýšit. Podle serveru DigiTimes, který se opírá o informace výrobců procesorů pro model SE, se navýšení navíc netýká pouze druhého kvartálu, ale také toho třetího – v něm by se mělo vyrobit také pět miliónů jablečných mobilů.

Americký počítačový gigant tedy počítá, že ještě před vypuknutím vánoční horečky – během druhého a třetího kvartálu – prodá minimálně deset miliónů iPhonů SE.

Co umí iPhone SE?

IPhone SE má čtyřpalcovou obrazovku s rozlišením 1136 x 640 obrazových bodů. Vzhledem je novinka prakticky k nerozeznání od stařičkého modelu 5S, který si odbyl premiéru už před třemi roky.

Díky čtyřpalcové úhlopříčce se rozměry zařízení velmi zmenšily. Novinka s písmenky SE v názvu, což mimochodem znamená „Special Edition“ (speciální edice), tak logicky cílí na zákazníky požadující kompaktnější zařízení.

V útrobách kovového těla se nachází čip A9 s 64bitovou architekturou, který spolupracuje s koprocesorem M9. Z další výbavy se sluší vyzdvihnout čtečku otisků prstů, integrovaný 4G/LTE modul pro příjem vysokorychlostního internetu, zabudovaný wi-fi adaptér s aktuálně nejrychlejším standardem 802.11ac či Bluetooth ve verzi 4.2. Nezapomnělo se ani na technologii NFC.

Bližší informace o modelu SE naleznete v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: