Novinka od společnosti Lenovo se jmenuje Phab Plus a láká na 6,8palcový displej s rozlišením Full HD. Svými proporcemi – hmotností 229 g a rozměry 186,6 x 96,6 x 7,6 mm – se tak novinka může směle měřit se sedmipalcovými tablety.

Z pohledu funkcí jde však o plnohodnotný chytrý telefon. Kromě posílání zpráv a volání je tak možné například přístroj používat jako satelitní GPS navigaci. Na zadní straně se pak nachází 13megapixelový a na přední pětimegapixelový fotoaparát.

Dostatek výkonu zajišťuje osmijádrový procesor Quaclomm Snapdragon 615, který je propojen s 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB a je ji možné rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Pomalejší, ale větší

Pro jedince, kterým by 6,8palcový displej nevyhovoval, má Lenovo připravenu další novinku – model Phab bez pluska v názvu. Tento model je ještě větší, má sedmipalcový displej, avšak nabízí paradoxně pouze HD rozlišení.

Lenovo Phab

Lenovo Phab

FOTO: archív výrobce

Větší Phab bude navíc také pomalejší. Poběží také na procesoru od Quaclommu (přesný model výrobce neupřesnil), ale nabídne pouze 1 GB operační paměti. Kapacita úložného prostoru je také menší – 16 GB.

Obě novinky budou pracovat pod operačním systémem Android. Větší Phab by se měl nabízet za cenu okolo 4300 Kč, zatímco výkonnější Phab Plus za 7300 Kč. Kdy se nové hybridy objeví na pultech obchodů, Lenovo zatím neprozradilo.