Stejné rozlišení, jako mají velké televizory, chce Samsung vtěsnat do phabletu Galaxy Note 5. Jeho displej by měl mít podle serveru Phone Arena úhlopříčku 5,89 palce a nabídne rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů.

Hlavním lákadlem 4K obrazovek je bezesporu jemný obraz, který nabízejí. Rozlišení 3840 x 2160 obrazových pixelů je přece jen čtyřikrát více než v případě dnes hojně rozšířeného standardu Full HD (1920 x 1080 obrazových bodů).

Plány jihokorejského elektronického gigantu navíc počítají podle zdrojů serveru s tím, že kromě klasické verze se v prodeji objeví také varianta zvaná Edge – stejně jako u aktuální vlajkové lodi Galaxy S6, která se začala tento týden prodávat. [celá zpráva]

Samsung Galaxy S6 edge

Samsung Galaxy S6 edge

FOTO: archív výrobce

Galaxy Note 5 Edge by měl nabídnout totožné parametry, ale navíc ještě zahnutý displej, který bude z vrchní strany přetékat na obě bočnice. K čemu je to dobré, se dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Více informací o chystaném modelu zatím není známo. Jeho příchod zatím ještě Samsung ani oficiálně nepotvrdil. Premiéra je ale údajně plánována na letošní září.

Předchůdce má také jemný displej

Předchůdce s pořadovým číslem čtyři byl na trh uveden loni na podzim. Jeho displej nabízí úhlopříčku 5,7 palce a rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Ovládat jej pak je možné stejně jako u předchozích generací kromě dotyků také speciálním perem – tzv. stylusem, který je součástí balení.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4

FOTO: archív výrobce

Galaxy Note 4 navíc není žádné ořezávátko. V prodeji se objevily dvě výkonnostní verze. Jedna nabízí čtyřjádrový procesor s taktem 2,7 GHz, druhá osmijádrový čip, jehož čtyři jádra udávají pracovní tempo na frekvenci 1,9 GHz a zbylá čtyři na 1,3 GHz. V obou případech se operační paměť pochlubí kapacitou 3 GB.

Ve výbavě čtyřky nechybí ani 16megapixelový fotoaparát na zadní straně phabletu. Pro videokonference pak slouží druhý objektiv vpředu, který je doplněn o 3,7megapixelový snímač. Kapacita úložného prostoru dosahuje hodnoty 32 GB a je možné ji dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: