Novinka z jedničkové řady by si měla odbýt premiéru v úterý 19. srpna. První se počítá s dostupností v USA, s největší pravděpodobností se však začne přístroj posléze prodávat také na evropském kontinentu.

Kromě jiného operačního systému by se nová verze One neměla jinak výrazně lišit od aktuálně prodávaného modelu s Androidem. Jeho základem je čtyřjádrový procesor Qualcomm MSM8974 taktovaný na 2,3 GHz a 2 GB operační paměti.

HTC One (2014)

HTC One (M8)

FOTO: archív výrobce

HTC One M8 sází především na multimediální výbavu. Kromě kvalitních stereofonních reproduktorů totiž telefon nabídne hned tři fotoaparáty. Jeden pětimegapixelový je umístěn tradičně nad displejem a slouží pro videohovory, další dva jsou pak na zadní straně.

Neslouží však k natáčení 3D videa, jako tomu bylo u jednoho z předchozích smartphonů od HTC, nýbrž pro kvalitnější snímky. V praxi by měl druhý fotoaparát pomoci například při ostření. Uživatel si po pořízení snímku bude moci vybrat, zda má být čitelnější postava v popředí nebo v pozadí. Zbytek snímku je pak jemně rozostřen, aby působil profesionálněji.