Galaxy S5 Duos se bude zprvu prodávat pouze v Číně, Spojených arabských emirátech a Kataru, přičemž cena se bude pohybovat v přepočtu okolo 15 000 Kč. Postupně by však měl být dostupný také ve vybraných evropských státech. Zda mezi nimi bude také Česká republika, zatím není jasné.

Standardní verze Galaxy S5 se v Česku prodává podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, od 11 786 do 20 586 Kč.

Samsung Galaxy S5 Duos

Samsung Galaxy S5 Duos

FOTO: archív výrobce

Novinka se svým vzhledem ani nabízenými funkcemi nijak neliší od standardní espětky, samozřejmě vyjma podpory dvou SIM karet. Čtyřjádrový procesor smartphonu pracuje při taktu 2,5 GHz, k dispozici jsou 2 GB operační paměti.

Pátá generace je vybavena 16megapixelovým fotoaparátem, který dokáže zaznamenávat videa v rozlišení 4K. Zajímavostí je mód Selective Focus, který dokáže rozostřit pozadí fotografie, ta díky tomu vypadá, jako by byla pořízena profesionální zrcadlovkou.

Velkou předností novinky je i vysoká odolnost. Certifikace IP 67 zaručuje, že přístroj odolá špíně, prachu a mrazu. Dokonce může být až po dobu 30 minut bez jakékoliv újmy ponořen do vody do hloubky až jeden metr.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

FOTO: archív výrobce