Jedním z takových je Motorola Moto E, která se v obchodech nabízí za necelé čtyři tisíce korun. Za tuto sumu nabídne poměrně slušnou hardwarovou výbavu. Srdcem přístroje je dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, který je tradičně doplněn grafickým jádrem Adreno 302.

K dispozici má éčko 1024 MB operační paměti a 4 GB úložného prostoru. Ten je stejně jako u většiny dalších smartphonů s operačním systémem Android možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Motorola Moto E

Motorola Moto E

FOTO: archív výrobce

Displej modelu Moto E má úhlopříčku 4,3 palce a velice slušné rozlišení 540 x 960 obrazových bodů. Pro srovnání konkurenční Nokia Lumia 630, která se prodává za velmi podobnou cenu, má sice 4,5palcový displej, ale rozlišení pouze 854 x 480 pixelů.

Přestože se jedná o cenově příznivější model, výrobce myslel také na odolnost chytrého telefonu. Displej je tak chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass 3 a přístroj je odolný proti polití vodou. Zadní strana éčka je navíc z měkkého plastu, aby se minimalizovaly možné pády kvůli vyklouznutí telefonu z ruky.

Lákadlem je také operační systémem Android 4.4 KitKat, který na rozdíl od většiny konkurentů není vybaven žádnou grafickou nadstavbou. Právě díky tomu je ale odezva zařízení i s relativně průměrným hardwarem velmi slušná.

I přes slušnou výbavu, kterou smartphone od Motoroly za necelé čtyři tisíce korun nabízí, to nebude mít novinka na trhu jednoduché. Trh s levnými přístroji velmi rychle roste a již nyní je v prodeji řada velmi zdatných konkurentů. [celá zpráva]

Nokia Lumia 630

Konkurenční Nokia Lumia 630

FOTO: archív výrobce