Firma by prý mohla příští rok představit nejméně dva větší iPhony, jeden s úhlopříčkou displeje 4,7 palce (asi 11,9 centimetru) a druhý s displejem 5,7 palce (asi 14,4 centimetru). Nabídka Applu by se tak přiblížila zařízením, které se často označují jako phablety.

Firma ale podle zdrojů o plánech dál jedná a není zatím jasné, jestli svůj vlajkový výrobek uvede do prodeje s přesně těmito rozměry. Apple se ke spekulacím tradičně odmítl vyjádřit.

Generální ředitel společnosti Apple Steve Jobs s iPhonem 4

Steve Jobs s iPhonem 4

FOTO: Reuters

Až na poslední iPhone 5, který disponuje čtyřpalcovým dotykovým monitorem, měly všechny předchozí generace jablečného telefonu displej s úhlopříčkou 3,5 palce. Změnu rozměrů totiž zesnulý zakladatel firmy Steve Jobs vždy odmítal.

V tomto roce by Apple podle zdrojů mohl představit dva nové modely označované jako 5S s novou dotykovou technologií a levnější verzi s plastovou schránkou v až šesti barevných variantách. Tato řada by se tak lišila od dražších modelů s obaly pouze v černé nebo bílé. Apple prý uvažoval o ceně 99 dolarů (2000 Kč), výsledná cena ale jasná není. Vyloučeno prý není ani to, že tato řada se objeví až příští rok.

Apple na začátku týdne představil řadu novinek. Vedle nových počítačů Mac Pro a MacBook Air také nový operační systém iOS 7. Právě tím bude vybaven nový iPhone. [celá zpráva]