Příchod chytrého telefonu, který odolá prachu, nárazům a vodě, potvrdil šéf Samsungu pro oblast Perského zálivu Young Soo Kim. Na pultech obchodů by se tato verze Galaxy S4 měla objevit v průběhu několika následujících měsíců. Informace o ceně však neprozradil.

Čtěte také: Galaxy S4 se bude vyrábět i v menší verzi

Lze očekávat, že novinka se v ostatních parametrech nebude nijak výrazně lišit od stávajícího modelu. Pětipalcový displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů by tak měl doplnit čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,9 GHz a 2 GB operační paměti.

Totožné by měly být i funkce, řeč je například o technologii S Translator, která umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text. Vhod tak může přijít na zahraničních cestách, kde se turisté budou potřebovat domluvit v jazyce, který neznají, i pokud budou jen chtít přeložit SMS zprávu, e-mail nebo chat. Podporováno je však zatím pouze devět jazyků a čeština mezi nimi není.

Video

Představení Samsungu Galaxy S4

Zdroj: Novinky/Reuters

Program S Health zase dokáže díky několika zabudovaným čidlům v telefonu monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku. Podporováno by mělo být i bezdotykové ovládání, kterým Galaxy S 4 disponuje.

Na odolnou konstrukci vsadila u své vlajkové lodi také společnost Sony. Modelu Xperia Z, který se již nějakou dobu prodává i v Česku, nevadí prach ani menší pády, a dokonce ani voda. V ní může například natáčet videa nebo fotografovat. Ponořená může být až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. [celá zpráva]

Sony Xperia Z

Na odolnou konstrukci vsadila také společnost Sony.

FOTO: Sony