Doporučená prodejní cena společnosti Samsung činí 16 990 Kč. Někteří obchodníci však Galaxy S4 nabízí již nyní v rámci předobjednávky levněji. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, jej lze sehnat už za 15 645 Kč.

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4

FOTO: Samsung

Hardwarovou výbavou patří Galaxy S 4 k tomu nejlepšímu, co je možné v rámci platformy Android aktuálně zakoupit. A to především díky 2GB operační paměti a výkonnému čtyřjádrovému procesoru s frekvencí 1,9 GHz. Tím je vybavena verze s podporou standardu LTE. V prodeji se ale objeví také varianta bez LTE s osmijádrovým procesorem taktovaným na 1,6 GHz.

Dotykový displej nabízí úhlopříčku pět palců a rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů). Stejně velké panely nabízí prakticky všichni největší konkurenti kromě společnosti Apple (iPhone má úhlopříčku čtyři palce).

Samsung Galaxy S 4

Rozměry telefonu jsou 136,6 x 69,8 x 7,9 mm

FOTO: Samsung

Velkým lákadlem jsou také nové funkce, jako je bezdotykové ovládání. Například při přehrávání videa stačí, aby se uživatel podíval jinam než na displej, a záznam se automaticky pozastaví. Ke spuštění dojde opět ve chvíli, kdy vestavěná kamera detekuje oči směřující na monitor.

Technologie S Translator zase umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text. Vhod tak může přijít na zahraničních cestách, kde se turisté budou potřebovat domluvit v jazyce, který neznají, i pokud budou jen chtít přeložit SMS zprávu, e-mail nebo chat. Podporováno je však zatím pouze devět jazyků a čeština mezi nimi není.

Samsung Galaxy S 4

Samsung Galaxy S4

FOTO: Samsung

Díky přítomnosti infračerveného čidla je možné proměnit Galaxy S 4 na dálkový ovladač televizoru, set-top boxu, DVD přehrávače, ale například i klimatizace. Podporována by měla být elektronika i jiných výrobců, než je Samsung.

Zajímavostí je program S Health, který spolupracuje s několika zabudovanými čidly v telefonu. Díky nim je schopný monitorovat zdravotní kondici majitele. Dokonce jsou k dispozici také záznamy o stravování, cvičení či spánku. Funkce je možné ještě rozšířit dokoupením volitelného příslušenství. [celá zpráva]

Pokořitel Apple iPhonu

Předchozí model Galaxy S III se zapsal do historie jako jediný chytrý telefon, který dokázal pokořit v prodejích iPhone od Applu. Loni se jej ve třetím čtvrtletí prodalo 18 miliónů, zatímco jablečný smartphone skončil na druhém místě s 16,2 miliónu prodaných kusů. [celá zpráva]

Samsung Galaxy SIII

Předchozí generace - Samsung Galaxy S III

FOTO: Samsung