Offline režim umožňuje používat aplikaci i bez připojení k internetu. Uživatel bude mít kompletní mapové podklady stažené ve svém mobilu a telefon jej pak naviguje prostřednictvím GPS.

Mapová aplikace pro mobily bude podle Zimy obsahovat i nástroj pro tzv. geocaching, tedy hledání skrytých schránek podle GPS souřadnic, a také turistický plánovač trasy.

Mapy pro mobily by měly být ke stažení bezplatně pro hlavní mobilní platformy, tedy Android, iOS a Windows Phone. Na internetovém serveru Mapy.cz se hlavní část nových turistických map objeví již na začátku července. Dosud Mapy.cz nabízely maximálně měřítko 1:50 000, což je běžné měřítko pro méně podrobné turistické mapy v tištěné podobě.

Podrobnosti a okamžitá aktualizace

Seznam.cz jako zdroj dat využije společnost Mapy.cz, která vznikla po loňské akvizici digitální divize společnosti PLANstudio. Podle Zimy bude výhodou nové webové služby Mapy.cz, ze které se data automaticky promítají do současné on-linové aplikace, vedle vysoké podrobnosti zejména v zástavbě téměř okamžitá aktualizace, kdy budou moci nové skutečnosti v terénu nahlašovat sami uživatelé. Uživatelské úpravy, které se v mapách objeví zhruba do dvou dnů, Seznam.cz plánuje spustit v druhé polovině letošního roku.

"Chceme pokračovat v tom, co jsme začali, například Pražský okruh se objevil na mapách v den otevření, dálnice D8 v den otevření a takhle se chceme dostat do každé vesnice, do každého města," uvedl.

Mapy.cz mají měsíční návštěvnost téměř 2,5 miliónu uživatelů a podle dostupných údajů tak jsou největším mapovým serverem na českém trhu.