Pro AT&T to podle agentury AP bude první smartphone od Nokie, který bude fungovat se systémem Windows Phone. Finská Nokia už dříve uvedla, že spolupráce s Microsoftem jí má pomoci snížit náskok konkurence. Tou je pro Nokii hlavně americký Apple a jihokorejský Samsung.

Na americkém trhu má přitom Nokia co dohánět; její dosavadní smartphony totiž používaly pouze vlastní operační systém Symbian, který Američany nezaujal. Nokia tak se svými smartphony v USA prakticky začíná a bude se snažit získat alespoň část trhu.

HTC Titan II

Vedle nové Nokie nabídne AT&T ještě další telefon s operačním systémem Windows Phone - HTC Titan II.

FOTO: HTC

AT&T, což je druhý největší mobilní operátor v USA, začne smartphone Lumia 900 prodávat 8. dubna. Firma nabídku avizovala už v lednu, zatím ale neuváděla, kdy přesně bude možné telefon koupit.

Vedle nové Nokie nabídne AT&T ještě další telefon s operačním systémem Windows Phone, a to Titan II od tchajwanské společnosti HTC. Cenu telefonu operátor stanovil na 200 dolarů (asi 3700 Kč). Oba přístroje mohou využít novou širokopásmovou síť LTE, která umožňuje rychlejší přenos dat.

Co umí mobilní systém Microsoftu

První generace mobilních operačních systémů od Microsoftu byly známé pod označením Windows Mobile. Nabízely propracovaný kalendář, detailní adresář, který bylo možné jednoduše synchronizovat s kontakty v Outlooku v počítači, či pohodlnou práci s e-maily na cestách.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Windows Phone 7.5

Zdroj: Youtube.com

Jak je z výčtu funkcí patrné, starší verze mobilních Windows byly určeny spíše pro manažery. To se ale softwarový gigant rozhodl u sedmiček změnit. Jejich hlavním úkolem je nabídnout přednosti chytrých telefonů jednoduchou formou co nejširší skupině uživatelů.

Stejnou taktiku přehledného a intuitivního ovládání zvolila před lety počítačová firma Apple, která se svým iPhonem rozpoutala mánii dotykových telefonů. [celá zpráva]