Do zájmu o nový iPhone se tak rozhodně nepromítá zklamání, které mnoho uživatelů cítilo kvůli tomu, že Apple nabídl jenom vylepšenou verzi iPhonu 4, a ne zcela nový model.

Hlavní změny se udály uvnitř přístroje. Ve srovnání se starší čtyřkou má novinka dvakrát rychlejší procesor a sedmkrát výkonnější grafiku. To je zásluha nového procesoru A5, který používá také iPad 2.

Vylepšení se dočkal také vestavěný fotoaparát, jehož rozlišení se zvýšilo z 5Mpix na 8Mpix. iPhone 4S dokáže natáčet videa ve Full HD rozlišení, přičemž nabízí i stabilizaci obrazu.

Video

Nový iPhone se dá ovládat pomocí hlasu

Zdroj: Apple.com

iPhone 4S přichází s technologií Siri. Ta promění telefon v osobní asistentku, které jednoduše nadiktujete vzkaz, nebo se jí zeptáte na aktuální dopravní informace. A to vše pouze hlasovými povely - telefonu se nemusíte ani dotknout.

iPhone 4S se začal prodávat v některých vybraných státech minulý týden v pátek. Někteří zákazníci na novinku čekali už od úterního rána. [celá zpráva]

V České republice a na Slovensku se iPhone 4S začne prodávat 28. října. Tuzemští prodejci jej však již nyní nabízí v předobjednávce. Vybírat je možné mezi verzemi s kapacitou 16, 32 a 64 GB. A to jak v černé, tak v bílé barvě. 16GB varianta je aktuálně nabízena za 14 500 Kč, 32GB za 16 600 Kč a 64GB za 20 tisíc korun.

Video

Expirované video

V pátek se začal prodávat nový iPhone 4S, poslední model Steva Jobse

Zdroj: Reuters