Telefon Sony Ericsson Xperia Play je vybaven procesorem ARM7 Scorpion, který je taktován na 1 GHz. Pro ukládání dat je k dispozici 400MB vestavěná paměť, kterou je možné rozšířit pomocí paměťových karet typu microSDHC až o dalších 32 GB.

Dotykový displej telefonu je kapacitní a má úhlopříčku čtyři palce. Jeho rozlišení je 480x 854 obrazových bodů, přičemž dokáže zobrazit 16,7 miliónu barev.

Samozřejmostí je vestavěný fotoaparát s rozlišením 5,1 MPx, který je vybavený automatickým ostřením, bleskem i stabilizací. Nechybí ani podpora technologií GPS, WiFi a Bluetooth. Novinku pohání operační systém Android ve verzi 2.3.

Co se vzhledu týče, novinka je až nápadně podobná populárnímu modelu Sony Ericsson Xperia X10. Dominantním prvkem telefonu je tedy dotykový displej. Pod ním jsou umístěna čtyři dotyková tlačítka.

První rozdíl proti modelu X10 je patrný při vysunutí klávesnice. Místo QWERTY kláves pro pohodlnější psaní se zde ukrývá herní ovladač, který je podobný joysticku od PlayStationu.

O hry pro Xperii Play rozhodně nouze nebude. Již nyní totiž pro novinku vyvíjejí herní tituly společnosti Sony Computer Entertainment, Digital Legends, Electronic Arts, Gamehouse, Gameloft, Handy Games, či například Trendy Entertainment.

Rozměry telefonu jsou 119 x 62 x 16 mm a hmotnost 175 g. V pohotovostním režimu by měl vydržet v sítích 3G pracovat až 413 hodin. Při přehrávání hudby se novinka obejde bez zásuvky přes 30 hodin, nepřetržitě hrát hry je možné až pět a půl hodiny.

Zatím není ani jasné, kdy se Sony Ericsson Xperia Play objeví na tuzemském trhu, ani jaká bude jeho cena.

Sony Ericsson Xperia X10

Sony Ericsson Xperia Play by měl konstrukčně vycházet z modelu Xperia X10.

FOTO: Novinky