Zakoupit navigační software TomTom je možné prostřednictvím internetového obchodu App Store a aplikace iTunes.

Aplikace s mapovými podklady východní Evropy, která obsahuje i Českou republiku stojí 69,99 eur, tedy 1 825 Kč. Zakoupit je možné také mapy Austrálie (1 450 Kč), Ameriky a Kanady (1 820 Kč) nebo Západní Evropy (2 550 Kč).

TomTom také k navigaci bude nabízet originální stojánek do auta. Podle zahraničního IT serveru Neowin se jeho cena bude pohybovat okolo 120 USD, což je v přepočtu přes dva tisíce korun.

TomTom

Kromě samotného softwaru bude možné k iPhonu přikoupit také speciální stojánek s napájením, který bude možné jednoduše uchytit na čelní sklo automobilu.

FOTO: Novinky

Pokud tedy budete chtít zakoupit stojánek i s mapovými podklady TomTom, vyšplhá se cena klidně i nad čtyři tisíce korun. Samotný aktivní stojánek do auta pro iPhone je přitom možné od jiných výrobců koupit už za cenu okolo 1 000 Kč.

TomTom není jediná společnost, která se pro iPhone rozhodla vyrábět navigační software. Spolupracovat na navigačním řešení se společností Apple se rozhodly také firmy Navigon nebo Sygic. Samozřejmě není ani vyloučeno, že postupně začnou vytvářet navigační software i jiné společnosti. [celá zpráva

Proč neuměl iPhone 3G navigovat

Na místě je otázka, proč navigační software nebyl připraven i pro starší iPhone 3G, který již od počátku obsahoval integrovaný GPS přijímač. Apple totiž tehdy údajně vývojářům zakazoval, aby pro komunikátor programovali jakýkoliv software, který by umožňoval proměnit iPhone v plnohodnotnou navigaci. To se ale změnilo s příchodem firmwaru 3.0, který mimo jiné přinesl do komunikátoru i češtinu a slovenštinu, ale také desítky dalších vylepšení. [celá zpráva]