Bezpečnostní chyba se týká všech lidí, kteří mají na iPhonu nainstalovaný operační systém 3.0 a vyšší a používají komunikátor i pro příjem e-mailů na cestách. Pomocí vestavěného vyhledávače (funkce Spotlight) je totiž přímo v přístroji možné vyhledat i již smazané zprávy.

I když se na první pohled e-mail tváří jako smazaný, telefon jej ve skutečnosti pouze skryje. A to dokonce i v případě, že jste již poštu smazali ze svého poštovního serveru.

Pokud se tedy dostane někdo k vašemu telefonu, může si velice jednoduše přečíst důvěrné emaily, které například obsahují přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví nebo jiným internetovým službám.

Podobným způsobem se ale k citlivým údajům může dostat i hacker, který se do iPhonu dostane pomocí speciálně vytvořené SMS zprávy. [celá zpráva]

Hackeři mohou napadnout iPhone pomocí SMS zprávy

Odborníci na bezpečnost odhalili v multimediálním mobilním telefonu iPhone závadu, která umožňuje hackerům převzít kontrolu nad tímto populárním zařízením a využít ji ke krádeži identity či jiným zločinům. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s tím, že k napadení telefonu stačí speciálně upravená SMS zpráva.

"Je to děsivé. Jediné, co mohou lidé proti napadení dělat, je vypnout telefon," varoval před hrozbou bezpečnostní analytik Charlie Miller z poradenské společnosti Independent Security Evaluators s tím, že pokud se hacker dostane do přístroje, může jej použít k páchání trestné činnosti v prostředí internetu. [celá zpráva]