Podle mluvčí T-Mobilu Martiny Kemrové operátor nabídne nový telefon již během července. "Další informace týkající se prodeje zveřejníme v nejbližším možném termínu," uvedla. Konkurenti jsou při vyjádření opatrnější.

"Jednáme se společností Apple o uvedení nového iPhone 3GS na český trh. Pokud jednání dopadnou úspěšně v průběhu léta by se nový iPhone mohl objevit v síti O2 prodejen," uvedl mluvčí Telefóniky O2 Martin Žabka.

"Vzhledem k tomu, že jsme v prodejích iPhonu 3G z operátorů zdaleka nejúspěšnější, počítáme i s nasazením novějšího modelu do naší nabídky," odpověděl na otázku prodeje nového iPhonu mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Kolik za nový iPhone zaplatíme

Nový iPhone 3GS se nejprve začne oficiálně prodávat v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku a Švýcarsku od 19. června. V zahraničí se bude 16 GB varianta prodávat za 399 USD a 32 GB za 499 USD, tedy v přepočtu přibližně za 7600 Kč a 9500 Kč. S uvedením nové verze zároveň zlevní starší iPhone 3G na 299 USD (5700 Kč).

V Česku a dalších 80 zemích světa by se pak novinka měla objevit již na začátku července. Cena novinky pro český trh prozatím nebyla stanovena, podle odhadů by se ale měla pohybovat okolo 16 tisíc korun.

Předchozí model přišel do Čech 22. srpna, kdy jej o půlnoci začali prodávat všichni tři operátoři. Do Česka tak telefon přišel měsíc a 11 dní po celosvětovém uvedení. Podle neoficiálních informací zřejmě Apple uvede nový telefon v ČR zároveň u všech operátorů v jednom termínu. [celá zpráva]

Nový iPhone 3GS odhalen

V pondělí večer společnost Apple odhalila nový iPhone. Co ale znamená označení 3GS? Stejně jako u starší verze zkratka představuje podporu rychlého 3G internetu. Přídomek S je zkratkou anglického slova Speed, čímž chtěl výrobce upozornit na rychlost odezvy systému, která je podle informací Applu až dvakrát vyšší.

Nový iPhone 3GS bude nabízen ve dvou základních variantách, které se budou lišit pouze ve velikosti vestavěné paměti pro uložení dat. Zákazníci budou moci vybírat z variant s kapacitou 16 GB a 32 GB. [celá zpráva]