Hlavní obsah
 

Radost byla předčasná. Nejvýkonnější Xbox bude nakonec dražší

Herní fandové mohli tento týden jásat, když česká pobočka Microsoftu informovala o tom, že nejvýkonnější Xbox Series X bude levnější než jeho předchůdce. Radost však byla předčasná, neboť se nakonec ukázalo, že nižší cena byla oznámena chybně.

 
Radost byla předčasná. Nejvýkonnější Xbox bude nakonec dražší

Podle původního oznámení měl stát Xbox Series X 12 999 Kč, což je o 500 Kč méně, než za kolik se při startu prodejů nabízel předchozí model Xbox One X. V pátek však zástupci amerického softwarového gigantu informovali o tom, že šlo o chybu – cena konzole bude 13 499 Kč, což odpovídá ceně předchůdce v době uvedení na trh.

„Během předvčerejší hektické snahy přinést fanouškům aktuální informace jsme u jedné z konzolí bohužel uvedli chybnou cenu. Tato cena je teď aktualizována. Za chybu se omlouváme,“ stojí v oficiálním prohlášení herní divize.

I tak je cena poměrně atraktivní, neboť Xbox Series X nabídne velmi vysoký herní výkon. Takový nenabídne v dané cenové kategorii žádný počítač.

Xbox Series X

Foto: archív výrobce

Srdcem konzole Xbox Series X bude osmijádrový procesor z dílny AMD s architekturou Zen 2, který se dovede rozpálit až na 3,8 GHz. Půjde přitom o čip s 16 vlákny. Nedílnou součástí celého čipsetu bude také integrovaný grafický čip postavený na architektuře AMD RDNA 2, který nabídne frekvenci až 1,825 GHz. Grafika by tak měla být v praxi zhruba o 20 % výkonnější než AMD Radeon RX 5700 XT.

Počítá se také s 16 GB paměti typu GDDR6, která bude rozdělena na dvě části, konkrétně na rychlejší a pomalejší. 10 GB nabídne propustnost 560 GB/s a zbylých 6 GB jen 336 GB/s. Podtrženo, sečteno – Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Případní zájemci mohou počítat také s velmi rychlým úložištěm. Konkrétně bude Xbox Series X vybaven NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, konzole totiž bude využívat speciální proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti.

V prodeji se Xbox Series X objeví 10. listopadu, předobjednávky nicméně odstartují již 22. září.

Xbox Series X

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků