Hlavní obsah

Microsoft se snaží zaujmout hráče počítačových her špičkovou myší s přídomkem "Sidewinder". Nového hlodavce lze přizpůsobit ruce hráče přibližně 5000 způsoby. Periferie obsahuje plochou LCD obrazovku.

Microsoft začne prodávat herní myš s LCD panelem

Měnit lze jak hmotnost myši (pomocí čtyř 5g závažíček), tak její citlivost pro snímání povrchu (400/800/2000 DPI). Rovněž lze upravit to, jak bude periferie "klouzat" po určitém povrchu (pomocí tří setů plošek s různým zdrsněním styčných ploch).

:. Myš Microsoft Sidewinder

Hlodavec na uživatele pomrkává malým plochým displejem (je umístěn mezi hráčovým palcem a ukazováčkem). LCD informuje o aktuálním nastavení periferie. Zařízení dovoluje jednotlivým tlačítkům přiřazovat makra, obsahuje také klávesu pro přímý vstup do herní složky ve Windows Vista (Games Explorer).

V přepočtu stojí myš 1600 Kč

Cena Sidewinderu, který by se měl na trh dostat v říjnu, je pro americký trh stanovena na 80 dolarů. Odhadujeme, že v ČR bude myšku možné koupit do 2500 korun s daní.

Microsoft se novinkou snaží uchytit na trhu s periferiemi pro profesionální hráče. Podle firmy tato část trhu zaznamenává v současnosti velkým boom.

:. G9 od Logitechu je určena rovněž náruživým hráčům. Na čerském trhu stojí asi 3000 Kč, Sidewinder od Microsoftu bude pravděpodobně levnější.

Společnost se však setká s velmi silnou konkurencí - za všechny zmiňme mezi hráči oblíbeného výrobce Razer či Logitech a jeho model G9 s výměnnými úchopy, vlastní pamětí, nastavitelným rozlišením či dnes již standardní kazetou pro vyvažování hmotnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků