Hlavní obsah
 

Ikonická herní konzole znovu ožila, kostičku po kostičce

Nintendo Entertainment System, zkráceně NES, patřil v minulém století k nejpopulárnějším herním systémům pro televizory. Doma jej chtěl mít bez nadsázky každý herní fanda. To je patrně hlavní důvod, proč letos před Vánocemi tato ikonická konzole znovu ožívá, ale trochu v jiné formě, než by většina lidí čekala. Fanoušci si ji mohou poskládat kostičku po kostičce.

 
Ikonická herní konzole znovu ožila, kostičku po kostičce

Vdechnout opět život herní konzoli NES se rozhodla ve spolupráci s Nintendem společnost Lego, ta vytvořila stavebnici zvanou jednoduše Nintendo Entertainment System. Na tom by nebylo nic zas tak velkolepého, kdyby nešlo o věrnou kopii i s televizorem, na které je skutečně možné hrát.

Televizor totiž nabízí rolovací obrazovku, kterou můžete ovládat klikou. Pokud na akční kostku umístíte figurku Maria, bude tento slavný instalatér skutečně reagovat na překážky a bonusy na obrazovce, jako kdybyste hráli hru na opravdovém televizoru.

Kromě retro TV bedny je součástí pochopitelně také samotná konzole s ovladačem a herní cartridge, kterou půjde do konce vložit. Celkově se celá stavebnice ikonické osmibitové konzole skládá z 2646 kostek, případní zájemci za ni zaplatí 5999 Kč.

Nintendo Entertainment System z kostek

Foto: archív výrobce

Bez základní sady to nejde

Sluší se nicméně podotknout, že jde pouze o rozšiřující sadu pro startovní set Lego Mario, který se v tuzemských obchodech nabízí za 1199 Kč. Právě v této sadě naleznou fanoušci světa z kostek interaktivního Maria, jenž je pokryt hned několika displeji. Díky tomu se může slavný instalatér mrkat, mračit se nebo dokonce spát.

Lego propojuje obyčejnou stavebnici s virtuálním světem v tabletu a mobilu tak, aby si hráči mohli užít dobrodružství slavného instalatéra i ve skutečnosti, a ne pouze ve virtuálním světě na obrazovce. Prostřednictvím dalších volitelných sad pak hráči získají další úrovně ze slavné videohry, jednotlivé kostky je ale možné kombinovat tak, aby si hráči vytvořili i zcela úplně nové úrovně.

Lego Mario – startovací set

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků