Hlavní obsah
Akce pořádaná je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti, prevenci úrazů a poskytování první pomoci. Foto: archiv nemocnice

HRA: Legend of Shadow - návrat klasiky

Čas od času nezaškodí vrátit se do dob, kdy ještě Windows nebyly operačním systémem a kdy jste nepotřebovali 3GHz procesor k tomu, abyste se mohli u her dobře bavit.

Akce pořádaná je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti, prevenci úrazů a poskytování první pomoci. Foto: archiv nemocnice
HRA: Legend of Shadow - návrat klasiky

Jméno samotné, stejně tak jako první pohled na hru vám ale asi stejně jako mě moc neřekne - možná to bude tím, že jsme netrávili mládí v Japonsku. Legend of Shadow je inspirováno tamní klasikou s názvem Legend of Kage a nyní se dostává i k nám.

Možná by se o hře chtělo říci, že je to plošinovka, ale ouha, žádné plošinky zde nenajdete, všechno se odehrává na jedné úrovni, samozřejmě můžete skákat. Zajímavé rovněž je, že se neběží zleva doprava, ale naopak.

A o co tu jde? Nějací zloduchové unesli princeznu a vy ji, jako správný ninja, musíte zachránit. Že u to poteče krev těch, kteří by vám v tom chtěli zabránit, je samozřejmé.

Výbava aktivovaná klávesami Z(Y), X a C čítá meč, házení hvězdic a skoky do obrovské výšky. Budete je využívat hojně, protože nepřátelé, ač duchem chudí, jsou bohatí počtem. Slibované krve tedy bude všude spousta. Hraní není nic jednoduchého, natož odpočinkového, úspěšné dokončení úrovně vyžaduje pořádnou dávku koncentrace a rychlé reflexy.

Grafika samozřejmě odpovídá tehdejším poměrům, takže nic moc, ale o to tady myslím nejde. Zkrátka, kdo chce pořádnou akci, má ji mít. 

DOWNLOAD, homepage, 6.1 MB, 6/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků