Hlavní obsah

HRA: Legend of Shadow - návrat klasiky

19. 11. 2004, 13:57
Novinky, Ondřej Pohl

Čas od času nezaškodí vrátit se do dob, kdy ještě Windows nebyly operačním systémem a kdy jste nepotřebovali 3GHz procesor k tomu, abyste se mohli u her dobře bavit.

Foto: archiv nemocnice

Akce pořádaná je zaměřená na praktickou i teoretickou výuku zachování bezpečnosti, prevenci úrazů a poskytování první pomoci.

Článek

Jméno samotné, stejně tak jako první pohled na hru vám ale asi stejně jako mě moc neřekne - možná to bude tím, že jsme netrávili mládí v Japonsku. Legend of Shadow je inspirováno tamní klasikou s názvem Legend of Kage a nyní se dostává i k nám.

Možná by se o hře chtělo říci, že je to plošinovka, ale ouha, žádné plošinky zde nenajdete, všechno se odehrává na jedné úrovni, samozřejmě můžete skákat. Zajímavé rovněž je, že se neběží zleva doprava, ale naopak.

A o co tu jde? Nějací zloduchové unesli princeznu a vy ji, jako správný ninja, musíte zachránit. Že u to poteče krev těch, kteří by vám v tom chtěli zabránit, je samozřejmé.

Výbava aktivovaná klávesami Z(Y), X a C čítá meč, házení hvězdic a skoky do obrovské výšky. Budete je využívat hojně, protože nepřátelé, ač duchem chudí, jsou bohatí počtem. Slibované krve tedy bude všude spousta. Hraní není nic jednoduchého, natož odpočinkového, úspěšné dokončení úrovně vyžaduje pořádnou dávku koncentrace a rychlé reflexy.

Grafika samozřejmě odpovídá tehdejším poměrům, takže nic moc, ale o to tady myslím nejde. Zkrátka, kdo chce pořádnou akci, má ji mít. 

DOWNLOAD, homepage, 6.1 MB, 6/10

Reklama

Související články

HRA: Silver Knights - bitvy s roboty

9. 11. 2004, 15:33

Silver Knights jsou japonskou mlátičkou. Není to však jen další nudný klon nějaké automatové záležitosti, protože opravdové využití třetího rozměru mu dává...

HRA: Ball Buster X - další Arkanoid

11. 11. 2004, 13:16

Ball Buster X je klasickým zástupcem rodu arkanoidů. V ničem nijak zvlášť nevybočuje, ale pokud máte zájem o jednoduchou zábavu na odreagování,...

HRA: Package - odpočinková logika pro dva

16. 11. 2004, 12:27

Máte chuť na jednoduchou, nenáročnou a odpočinkovou hru ve stylu Tetrisu, kterou můžete zapařit ve dvou na jednom počítači (není podmínkou)? Pak můžete...

Výběr článků