Neoriginální příběh, obvyklá zápletka a už snad milionkrát použitý herní systém - nic z toho nezbránilo Bechtorovi, aby stanul v čele pelotonu akčních her. Jako obvykle zemi napadnou mimozemšťané a vy, jakožto pilot supermoderní stíhačky, si dáváte panáka na zdraví (proč by taky ne, když boj proti tisícům vetřelců je vlastně jízdenka do pekel) nasedáte do kokpitu a letíte pořád kupředu a střílíte úplně na všechno.

Za rozstřílené nepřátele a budovy na zemi pak dostáváte body, které můžete mezi úrovněmi směnit za vybavení vaší lodi. Nejvíc vhod přijde asi doplňování životní energie, která je zde zastoupena, jak jinak, láhvemi s bylinným likérem. Najdou se zde i obligátní kulomety, raketomety a nesmějí chybět ani energetické štíty. Pokud vám naopak bude nějaký artefakt přebývat (některé jsou k dostání ve formě bonusů během hry), můžete ho zde prodat, ale za výrazně nižší cenu, než za jakou byste jej kupovali. Vzpomínáte ještě na starý dobrý Xenon 2?

Grafika je opravdu do detailu propracovaná a vypadá velmi dobře. Obtížnost je taky vyvážena na tu správnou míru, a tak Bechtora můžeme směle zařadit mezi ty hry, kdy už vás bolí zápěstí, slzí vám oči, ale pořád musíte hrát dál a dál. První místo v kategorii akčních her si proto právem zaslouží.

Kompletní výsledky Becherovka Game 2005 najdete zde.

DOWNLOAD, homepage, 3.5 MB, 9/10