PlayStation 4 Pro bude podporovat všechny hry, které fungovaly také na starší čtyřce bez slůvka Pro v názvu. Některé tituly však přijdou ve vylepšených verzích, jež díky rychlejšímu hardwaru nabídnou více detailů a v některých případech i vyšší rozlišení.

Fanoušci se mohou těšit na zcela nové tituly Dishonored 2 a Call of Duty: Infinite Warfare. Majitelé virtuální helmy PlayStation VR zase ocení hry Rez Infinite a Battlezone. Seznam všech nových či přepracovaných her pro novou televizní konzoli od Sony naleznete ve sloupku po pravé straně.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Nový PlayStation PS4 Pro

zdroj: archiv výrobce

Výkonnější procesor i grafika

Čtyřka se slůvkem Pro v názvu nabízí výkonnější procesor a přepracována byla i grafická karta. Některé hry díky tomu budou schopné běžet až v rozlišení 4K, tedy 4096 × 2304 obrazových bodů. Připomeňme, že původní PlayStation 4 byl stavěn na hraní ve Full HD, tedy v rozlišení 1920 × 1080 obrazových bodů.

Některé tituly, které kladou daleko vyšší nároky na grafiku, však v plnohodnotném 4K rozlišení nepoběží. Obraz u nich bude přepočítán z nižšího rozlišení na vyšší. To jinými slovy znamená, že kvalita obrazu bude sice citelně vyšší než v případě Full HD, zároveň ale nebude tak dobrá jako v případě plnohodnotného 4K standardu.

Ve 4K bude možné na nové televizní konzoli od Sony sledovat také různé filmy a videa.

Sony PlayStation 4 Pro

Sony PlayStation 4 Pro

FOTO: archív výrobce

Stačí i na virtuální realitu

Výkon novinky od společnosti Sony je dostatečný i pro provozování systému pro virtuální realitu. Řeč je o novém headsetu PlayStation VR. Ten ukrývá 5,7palcový OLED displej, který pro každé oko zobrazuje jiný obraz. Právě díky tomu a dalším senzorům, které jsou schopny monitorovat pohyb uživatele, pak headset dokáže navodit dojem virtuální reality.

Pro každé oko se zobrazí obraz o velikosti 960 × 1080 pixelů. Díky tomu by všechny scény ve hrách i při sledování filmů měly být krásně jemné a ostré.

PlayStation Pro by se měl v tuzemských obchodech začít oficiálně prodávat ve čtvrtek 10. listopadu. V rámci předobjednávky ceny startují podle Zboží.cz na 10 266 Kč, vyšplhat se nicméně mohou klidně až na více než 11 500 korun.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Virtuální headset PlayStation VR

Zdroj: archiv výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: