Firma nyní předpokládá, že celoroční provozní zisk dosáhne 30 miliard jenů, zatímco v předchozí prognóze jej odhadovala na 45 miliard jenů. Společnost už dříve varovala, že úspěch hry Pokémon Go bude mít na její hospodářské výsledky pouze omezený vliv.

Cena akcií Nintenda se v červenci díky popularitě hry Pokémon Go více než zdvojnásobila, později však akcie značnou část tohoto nárůstu smazaly.

Ukázka z aplikace Pokémon GO

Ukázka z aplikace Pokémon Go

FOTO: David Ryneš, Novinky

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo. Jakým dílem se oba podniky o zisk ze hry dělí, je doposud tajemstvím.

Z finančních výsledků však lze vyčíst, že podíl Nintenda rozhodně není dominantní a s největší pravděpodobností se oba podniky nedělí ani 50:50.

Ani konzole netáhne

Nejnovějším přírůstkem, kterým se minulý týden pochlubila společnost Nintendo, je televizní konzole Switch. Do češtiny by se to dalo přeložit jako Přepínač a pravděpodobně nejlépe vystihuje to, co novinka skutečně umí.

Video

Nintendo oznámilo konzoli Nintendo Switch

Zdroj: archív výrobce

A co vlastně novinka umí? V první řadě je Switch plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourá nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty bude stačit jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název Joy-Con. Hráč může použít Joy-Con ovladač v každé ruce, případně jeden půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě půjdou i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.