„Hru Pokémon Go vnímám jako zásadní milník. Zajímavé je především to, jak tento titul dokázal hráče přimět k pohybu,“ prohlásil podle serveru Polygon Hirai.

Dále dodal, že svět rozšířené reality, na kterém právě titul Pokémon Go staví, vnímá jako budoucnost herního byznysu. Tím zároveň naznačil, že v dohledné době se japonský elektronický gigant přeorientuje pravděpodobně na chytré telefony a počítačové tablety. Právě z těchto zařízení je totiž svět rozšířené reality aktuálně nejpřístupnější.

„Je to pro nás velmi výrazná změna, naše podnikání jsme totiž doposud cílili výhradně na konzole. V budoucnu ale budou hrát prim také mobilní telefony a tablety. Je to pro nás výzva, do které se musíme agresivně pustit,“ konstatoval Hirai.

Šéf společnosti Sony Kazuo Hirai

Šéf společnosti Sony Kazuo Hirai

FOTO: Profimedia.cz

Nový PlayStation se ukáže ve středu

Oznámení šéfa společnosti Sony přišlo jen krátce před dlouho chystanou tiskovou konferencí, na které by se měl ve středu večer ukázat nový PlayStation. Podle dřívějších zpráv serveru Polygon by k vidění měly být dokonce hned dvě televizní konzole.

Jedna z nich bude extrémně výkonná, druhá pak má být pouhým vylepšením aktuálně nabízené čtyřky.

Po vyjádření šéfa společnosti Sony o důležitosti rozšířené reality, a tedy i chytrých telefonů a počítačových tabletů, se vysloveně nabízí otázka, zda japonský elektronický gigant nechystá ještě nějakou další novinku pro hráče. Jasno by mělo být ve středu večer, kdy se bude konat tisková konference japonské společnosti.

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.