Novinka je zatím známá pod kódovým označením PlayStation Neo. Její hlavní předností by mělo být navýšení výkonu. Použit sice bude ten samý procesor, jako v aktuálně prodávané čtyřce, ale bude pracovat na vyšší frekvenci.

Konkrétně tedy půjde o čip s architekturou Jaguar, jehož osm jader bude taktováno na 2,1 GHz. Jen pro připomenutí, současná generace PlayStation 4 pracuje při frekvenci 1,6 GHz. Výkon procesoru by měl být tedy 1,3krát vyšší.

PlayStation VR

Vyšší výkon by měl sloužit především pro systémy virtuální reality. Na snímku jsou brýle přímo od Sony, model PlayStation VR.

FOTO: archív výrobce

Ještě většího zvýšení výkonu se dočká grafický čip, který bude již tradičně pocházet z dílen společnosti AMD. Grafické jádro však bude mít dvakrát více výpočetních bloků a místo taktu 800 MHz bude pracovat na 911 MHz. Podle uniklých dat by tak měl grafický výkon v konečném důsledku narůst 2,3krát.

Vyšší výkon bude využit nejen pro standard 4K, ale také pro virtuální realitu. Připomeňme, že Sony se chystá začít letos prodávat nový headset PlayStation VR. [celá zpráva]

Premiéra až na podzim

Nový PlayStation měl být podle dřívějších zpráv odhalen už na největší světové herní konferenci E3, která se konala minulý měsíc v americkém Los Angeles. Místo něj se však na akci ukázal konkurenční Xbox One S. [celá zpráva]

Video

Televizní konzole Xbox One S

Zdroj: Microsoft

Fanoušci televizní konzole od japonského elektronického gigantu si tak budou muset počkat až do podzimu. „Sony oznámí nový PlayStation až na Paris Games Week, dočkáme se jej tedy až na konci října,“ prohlásil pro server Geek Sultd již dříve herní insider vystupující pod přezdívkou Shinobi.

Kromě chystaného PlayStationu Neo bychom se měli dočkat minimálně ještě jedné nové konzole. Na novém modelu totiž pracují také páni inženýři v Nintendu. Ten se však ukáže až příští rok. [celá zpráva]