Už v době vydání bylo jasné, že That Dragon, Cancer bude naprostý unikát. Prostřednictvím hry se totiž Green snažil usměrňovat svůj smutek a zároveň chtěl vytvořit památku na syna. Zvukový doprovod, tedy nářky i některé hlášky ve hře tak skutečně namluvil malý Joel. Otec vše nahrával například i ve chvíli, kdy spolu byli v nemocnici na jednotce intenzívní péče.

Joel se s rakovinou léčil od roku 2011, tehdy mu byly čtyři roky. Po letech ale nakonec svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál.

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

Nemocný Joel ztvárněný ve hře

FOTO: thatdragoncancer.com

Děj titulu That Dragon, Cancer se odehrává na jednotce intenívní péče. Hlavní postavou je samotný Green, jehož hlavním úkolem je být v nemocnici oporou pro svého syna. Hráči budou muset prokázat sílu lidské vůle a víry.

Podle Greena je pro děti daleko těžší bojovat se zákeřnou nemocí než pro dospělé. Musí se totiž vyrovnat se sterilním klinickým prostředím, které je od jejich dětského světa na míle vzdálené. I toto by si lidé díky hře měli uvědomit.

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

Děj titulu That Dragon, Cancer se odehrává na jednotce intenzívní péče.

FOTO: thatdragoncancer.com

„Je to videohra, která se skládá z bolesti a naděje. Je to příběh mého syna, který jsem vytvářel den po dni,“ uvedl již dříve Green.

Hra je k dispozici pro platformu Windows i Mac, případně také pro televizní konzoli Ouya.

Dokument, který mapuje vznik hry i příběh malého Joela, by měl mít premiéru ještě během března.

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

Ukázka ze hry That Dragon, Cancer

FOTO: thatdragoncancer.com