Scale 1 Portal svým vzhledem připomíná projektor a v podstatě velmi podobně také funguje. K zobrazení obrazu totiž potřebuje čistě bílou zeď nebo plátno. V obou případech je ale vždy obraz trojrozměrný, uživatel se přitom neobejde bez speciálních brýlí.

Zajímavé je to, že novinka má v sobě navíc zabudovaný pohybový senzor. Dokáže tak sledovat pohyby a gesta uživatele, podobně jako je tomu u herního systému Kinect pro televizní konzoli Xbox One.

Scale 1 Portal

Scale 1 Portal se bude nabízet v černém a bílém provedení.

FOTO: archív výrobce

Uživatel si tak například může zahrát hru, ve které se musí snažit vyhýbat v chodbě pilířům podpírajícím strop. Když do jednoho z nich narazí, hra končí. Právě díky tomu, že je obraz promítán ve 3D, má hráč pocit, jako by skutečně probíhal nějakou chodbou.

Dojem z virtuální reality ale není tak věrný, jako když máte na hlavě skutečně nasazený nějaký headset, který by úplně odfiltroval všechny okolní ruchy. Na druhou stranu použití novinky je proti klasickým náhlavním virtuálním systémům daleko jednodušší.

Scale 1 Portal

Přímo v zařízení je zabudovaný pohybový senzor.

FOTO: archív výrobce

Scale 1 Portal navíc dovoluje do virtuální reality zapojit hned několik hráčů najednou. „Jde o novou formu technologie virtuální reality, která umožňuje více lidem najednou, aby společně zažili strhující zážitky přímo v pohodlí svého obývacího pokoje,“ uvedl pro Novinky.cz šéf společnosti Scale Julien Baessens.

Ten zároveň prozradil, že celý systém je postavený na poměrně výkonném počítači s operačním systémem Windows 10. Napevno zabudovaný projektor dokáže vytvořit obrazovku s úhlopříčkou až tři metry.

Systém virtuální reality Scale 1 Portal by se měl začít prodávat už v průběhu února. Oficiální prodejní cena však zatím nebyla prozrazena.